Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 4, 2022 in Budowlanka i remonty |

Jakie wybrać farby do ścian?

Planując odświeżenie swojego domu albo nawet remont generalny w pewnym momencie musisz zdecydować się jakie wybrać farby do ścian. wbrew pozorom jest to całkiem poważne zadanie i nie chodzi tu jedynie o wybór koloru, w jaki chcemy pomalować konkretne pomieszczenia ale przede wszystkim o rodzaj farby.
Aktualnie na rynku mamy naprawdę wiele produktów. Możemy się zdecydować zarówno na farby z mieszalnika, jak i gotowe produkty do zakupienia w puszkach. To właśnie tutaj zaczyna się pierwsza przeszkoda. Jednymi z najpopularniejszych aktualnie na rynku farb są silikonowe oraz ceramiczne. Obie te farby dostępne są we wprost bajecznych kolorach. Dodatkowo są wyjątkowo wytrzymałe i nadają tworzą na ścianie odporna powłokę, która możesz spokojnie czyścić na mokro. Z tego też powodu są tak często wybierane w trakcie urządzania mieszkania czy domu.

Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli zdecydujemy się już na konkretną farbę, to warto wiedzieć, że niektóre kolekcję kolorów są przeznaczone konkretnie do kuchni i łazienki albo do pomieszczeń dziennych. Warto o tym pamiętać, szczególnie jeśli planujesz remont właśnie Tych dwóch pomieszczeń. Linie przeznaczone do kuchni i łazienki są znacznie bardziej odporne na kontakt z wodą i nie chodzi tutaj jedynie o mycie wilgotną ściereczką. Nie oznacza to jednak, że przez to nasza kuchnia czy łazienka będą nudne. Wbrew pozorom każda z dostępnych na rynku kolekcji farb ma naprawdę niesamowite kolory.
Żeby ułatwić nam zadanie wielu producentów podzieliło konkretne farby na kolekcję. Znajdziemy więc nie tylko kolekcje do łazienki i kuchni, ale również sypialni i pokoju dziecięcego czy też linię kolorów dla nastolatków i osób kreatywnych.

Dzięki tego rodzaju zabiegom znacznie łatwiej jest nam zaaranżować nasz nowy pokój. To wbrew pozorom olbrzymie ułatwienie. Jeśli już mamy wybrana kolekcje i rodzaj farby to wystarczy już tylko dobrać odpowiedni kolor i przystąpić do działania.
Jeśli jednak jeszcze nie wybrałaś koloru do swojego domu to warto w pierwszej kolejności odwiedzić stronę producenta zanim wybierzemy się do sklepu. W końcu stając przed całą ściana kolorów możemy mieć kolory zawrót głowy i wybór stanie się trudniejszy… Warto również zainwestować kilku złotych w niewielkie próbniki i zobaczyć jak wybrany przez ciebie kolor będzie się prezentować na małym kawałku ściany w naszym domu. To również niesamowite ułatwienie w trakcie robienia remontu. W ten sposób bez zbędnego stresu możesz zaprojektować swoje wymarzone wnętrze.

Kategoria: projekty wnętrz