Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 11, 2019 in Budowlanka i remonty |

Aranżacja przestrzeni

Aranżacja przestrzeni

Remont

Każde mieszkanie w pewnym momencie wymaga dokonania remontu lub zmian w wystroju i wyposażeniu. Pomalowanie ścian na inny kolor może dużo zmienić lecz czasem jest to za mało. Zakup nowych mebli to z kolei często zbyt duży wydatek, który wiąże się również z problemem ze starymi meblami. Stare meble, które staja się bezużyteczne są problematyczne, ponieważ nie wiemy co z nimi zrobić. Idealnym sposobem na odświeżenie naszych wnętrz jest jednoczesne pomalowanie na nowo ścian oraz wymiana podłogi. Panele podłogowe są niezbyt drogie i mogą całkowicie zmienić charakter i styl wnętrza, dzięki czemu zyskujemy nowe wykończenie i możliwości zaaranżowania. Panele podłogowe są bardzo intuicyjne i poświęcając odrobinę czasu możemy samodzielnie dokonać ich wymiany. Wiele sklepów budowlanych lub meblowych, które oferują panele podłogowe dają możliwość zwrócenia nadwyżki paneli nawet na pojedyncze sztuki.

Kuchnia

Jest to pomieszczenie, które najczęściej wymaga odświeżenia lub zmian. Wymiana frontów szafek lub sprzętów, pozwala na całkowitą zmianę wyglądu kuchni. Jest to pomieszczenie w którym spędzamy w ciągu dnia najwięcej czasu przygotowując posiłki lub spożywając je przy stole. Bardzo ważnym elementem jest duży blat roboczy, który jeśli nie ma wystarczających rozmiarów może być bardzo niepraktyczny. Fronty szafek nie mogą być łatwo brudzące się, ponieważ jeśli każdego dnia będziemy je dotykać brudnymi rękoma, ślady będą długo widoczne.

Salon

Remont salonu również jest dosyć popularny. Wymiana paneli na podłodze pozwala na zmianę charakteru i klimatu panującego w dużym pokoju. Jest to pomieszczenie, w którym spędzamy sporo czasu podczas wieczoru oglądając ulubione seriale i filmy, a także spędzając czas na rodzinnych rozrywkach. W salonie bardzo praktyczne są rozkładane kanapy z funkcją spania, dzięki czemu zyskujemy dodatkowe miejsce na przenocowanie gości.

Balkon i taras

W mieszkaniach w blokach ważnym miejscem jest balkon. Prawidłowe zaaranżowanie miejsca na balkonie, może wspomóc odpoczynek i relaksowanie się na świeżym powietrzu. Jeśli natomiast posiadamy domek z ogródkiem, ważne jest przemyślenie mebli oraz roślin, które znajdą na tarasie i w ogrodzie swoje miejsce. Meble wypoczynkowe na tarasie mają duże znaczenie zwłaszcza w sezonie letnim, gdy wieczory są długie i ciepłe i często przyjmuje się gości. Widok na piękny i kwitnący ogród jest bardzo przyjemny i robiący wrażenie na odwiedzających nas także gościach. Jeśli odpowiednio zaplanujemy zasadzenie roślin możemy mieć kwitnące rośliny od początku wiosny, aż do późnej jesieni. Wymaga to jednak dokładnego zaplanowania lub konsultacji z projektantem.