Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2019 in Wnętrze |

O czym pamiętać przy urządzaniu przedpokoju?

O czym pamiętać przy urządzaniu przedpokoju?

Przedpokój to niepozorne, ale bardzo ważne pomieszczenie w domu. To miejsce pierwszego kontaktu wchodzących gości z mieszkaniem właściciela, miejsce, w którym płaszcz czy kurtka lądują na wieszaku. Można powiedzieć, że tym, jak wygląda to pomieszczenie, wystawiamy sobie w pewien sposób wizytówkę i pokazujemy jakimi ludźmi jesteśmy.

Mieszkanie – najważniejsze czyli drzwi

Oczywiście przy wyborze drzwi wejściowych powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim kwestie praktyczności i bezpieczeństwa. Solidne i porządnie umocowane we framudze drzwi to priorytet. W takim wypadku kwestie estetyczne przy zakupie schodzą na dalszy plan. Na szczęście rynek obecnie oferuje nam szeroki wybór materiałów, jakimi producent oferuje wykończyć drzwi. Przedpokój może też zyskać powiew świeżości, gdy po prostu pomalujemy drzwi wejściowe na jakiś intensywny kolor.

Wieszaki na ubrania

W przedpokoju zazwyczaj zostawiamy odzież wierzchnią. Wiadomym jest, ze kurtka rzucona niedbale na stołek czy szafkę szybciej się zniszczy niż ta, o którą będziemy dbali. Zainstalujmy więc naścienne wieszaki. W internecie można też znaleźć wiele inspiracji na samodzielnie przygotowane wieszaki z różnych niepotrzebnych, starych przedmiotów. Właściwe jedyną rzeczą, która nas w jakikolwiek sposób ogranicza jest nasza wyobraźnia. Jeżeli mamy wystarczającą ilość miejsca, możemy pokusić się o kupno wieszaka stojącego wykonanego z drewna albo metalu. Jego zaletą będzie to, że mokre ubrania na nim zawieszone mają dostęp do świeżego powietrza ze wszystkich stron. Nasza kurtka w deszczowy dzień wyschnie zatem szybko, a przedpokój nie będzie gromadził zbędnej wilgoci.

Co na podłogę?

Logicznym wyborem będą wszystkie podłogi wykonane z materiałów łatwych do mycia i odpornych na działanie wilgoci. Pozornie panele lub parkiet drewniany to dobry wybór, ale w rzeczywistości jeżeli nie będziemy z niego od razu ścierać naniesionego brudu, błota czy wody, szybko się zniszczy. Najpraktyczniejsze wydają się różnego rodzaju kafelki wykonane z najrozmaitszych materiałów. Łatwo się czyszczą, są odporne na brud i szybko schną. Najgorszy wybór to na pewno wyłożenie wykładziną dywanową.

Szafki na buty

Gdy mamy bardzo mały przedpokój, warto zainwestować w szafkę na buty. To nie tylko oszczędność miejsca. Schowane sezonowe buty nie zbierają aż tak dużo kurzu, a w przedpokoju panuje ład i porządek. Ostatnio modne są też rozwiązania modułowe. Dolną część mebla zajmuje półka na buty, górna zaś to drążek do wieszania odzieży. Na takiej szafce swoje miejsce znajdzie też płaszcz czy kurtka.