Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 21, 2019 in Budowlanka i remonty |

Remont mieszkania

Remont mieszkania

Kupno używanego mieszkania z rynku wtórnego może być sporą okazją finansową, jeżeli potrafimy prawidłowo ocenić stan techniczny lokalu i jego realną wartość rynkową. Remont zakupionego lokalu nie powinien stanowić wysokiego procentu jego pierwotnej wartości zakupu. Wtedy możemy mówić o dobrej inwestycji.

Samemu czy specjalista

Oczywiście warto zastanowić się, w jakim stopniu przy remoncie i wykonywanych aranżacjach pomieszczeń skorzystać z pomocy specjalistów. Jeżeli jesteśmy indywidualnym inwestorem, który dopiero zaczyna swoją przygodę z inwestycją w nieruchomości lub kupujemy mieszkanie na własne potrzeby, możemy część lub większość prac wykonać sami. Gdy działamy już na szerszą skalę i skupujemy jednocześnie większą liczbę mieszkań, dobrym rozwiązaniem będzie skompletowanie własnej ekipy remontowej.

Zalety samodzielnego remontu

Samodzielny remont to przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Obecnie na rynku brakuje specjalistów z różnych dziedzin budownictwa, stąd ceny fachowców bardzo wystrzeliły w górę. Także czas oczekiwania na dobrego technika bywa bardzo długi, w niektórych miastach specjaliści mają swoje grafiki wypełnione na wiele miesięcy do przodu. Mamy też więcej czasu na to, aby zastanowić się, jakie będą najlepsze aranżacje do poszczególnych pomieszczeń. To, co może nam wydawać się świetnym pomysłem w pierwszej chwili, po kilku tygodniach okazać może się rozwiązaniem niezwykle nietrafionym. Oczywiście samodzielny remont pozwoli nam też nabyć nowe umiejętności techniczne, które z pewnością przydadzą się w przyszłości, chociażby wtedy, gdy będziemy zmuszeni do wykonania drobnych napraw w naszym mieszkaniu.

Wady samodzielnego remontu

Łatwo możemy przeliczyć się jeśli chodzi o nasze zdolności i wiedzę techniczną. Jeżeli podejmiemy się np. wymianie instalacji, o których nasza wiedza techniczna jest nikła, koszty naprawy tego, co zepsuliśmy, mogą być bardzo wysokie. Nie mając praktyki przy nawet prostych czynnościach jak malowanie, tracimy na nie dużo czasu, co przedłuża niepotrzebnie czas remontu.

Gotowe aranżacje z internetu lub katalogu

Wybierając to, w jaki sposób urządzimy mieszkanie, możemy posiłkować się inspiracjami z internetu lub katalogu. Zarówno, gdy remontowane mieszkanie jest inwestycją pod najem, tak i gdy urządzamy nasze własne lokum, możemy odnaleźć wiele ciekawych rozwiązań, np. dotyczących tego, jak ergonomicznie zagospodarować niewielką przestrzeń. Jeśli nie mamy jednak zmysłu estetycznego, warto zapłacić profesjonalnemu projektantowi wnętrz, aby wykonał za nas aranżacje poszczególnych pomieszczeń w oparciu o nasze upodobania.