Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2018 in Budowlanka i remonty |

Drewniane drzwi zewnętrzne do mieszkania

Drzwi zewnętrze to niezwykle ważny element każdego prywatnego domu, mieszkania, biura czy innego lokalu użytkowego. To one jako pierwsze witają naszych gości oraz są wizytówką naszego mieszkania.

Drzwi zewnętrzne włącznie z oknami stanowią bardzo ważny element wykończenia elewacji naszego domu, dlatego powinny być gustownie wkomponowane w całość. Niemniej podczas wyboru drzwi powinniśmy kierować się nie tylko ich wyglądem, ale również ich funkcjonalnością. W ostatnim czasie ogromną popularnością na rynku budowlanym cieszą się drzwi drewniane Rzeszów. Można tam zakupić różnorodne drzwi o unikatowym designu, które nadają się do domu zarówno do elewacji w stylu klasycznym jak i nowoczesnym. Wszystkie drzwi drewniane Rzeszów to produkty wysokiej jakości charakteryzujące się nie tylko bardzo bogatym wzornictwem, ale również szybkim montażem, wytrzymałą konstrukcją oraz szeroką paletą kolorów dostosowaną do aktualnych trendów. Aby zakupione przez nas drzwi służyły nam przez szereg długich lat to przy ich wyborze oprócz wyglądu i kolorystyki, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Ma to niezwykle istotny wpływ na komfort użytkowania drzwi przez poszczególnych domowników. Ponadto każde drzwi powinny chronić nasze mieszkanie przed złodziejami oraz powinny być dźwiękoszczelne. Powinny charakteryzować się też dobrymi współczynnikami przenikania ciepła, aby w naszym wnętrzu było komfortowo, ciepło i przytulnie. Takie wymagania z pewnością spełnią każde drzwi drewniane Rzeszów. Można tu zakupić następujące rodzaje drzwi zewnętrznych: antywłamaniowe, przeciwpożarowe, przeciwdymne, dźwiękoszczelne, utrzymujące izolacje cieplną oraz jedno lub dwuskrzydłowe.

Dlaczego warto zakupić drzwi drewniane ?

Drzwi wejściowe mogą być drewniane, z tworzywa sztucznego PVC, aluminiowe oraz włókna szklanego. Oprócz tego produkuje się też drzwi szklane specjalnie wzmacniane. Niemniej spore grono klientów bardzo często decyduje się na zakup drzwi drewnianych. Dlaczego warto zakupić takie drzwi? Decydując się na zakup drzwi drewnianych warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze powinny one być wykonane z drewna o dobrych właściwościach technicznych. Podczas wyboru drzwi warto wiedzieć o tym, że mogą one być wyprodukowane z drzew liściastych takich jak: dąb mahoń, jak i iglastych takich jak sosna, świerk, cydr oraz z niektórych drzew egzotycznych, na przykład teku. Podstawowymi zaletami drewna jako surowca konstrukcyjnego jest przede wszystkim duża wytrzymałość, dobra izolacyjność termiczna oraz mała rozszerzalność cieplna. Z kolei wadą drewna jest to, że ma ono niejednorodną budowę oraz jest wrażliwe na zmiany wilgotności. Kupując drzwi zewnętrzne warto też zwrócić uwagę na ościeżnicę, która może być wykonana z drewna litego lub klejonego trójwarstwowo. W drugim przypadku zazwyczaj jest wkładkami aluminiowymi lub stalowymi. Z kolei skrzydło może być płytowe, płycinowe lub płytowo-płycinowe. Ramiaki zazwyczaj są wykonane z trójwarstwowo klejonego drewna, które łączy się na czop oraz wpust z użyciem kleju. Ponadto mogą być one skręcane śrubami lub zbijane gwoździami. Kolejnym elementem drzwi są ramiaki pośrednie, które usztywniają skrzydło, co zapobiega wypaczaniu się drzwi. Dodatkowym zabezpieczeniem często są wkładki stalowe lub aluminiowe umieszczane w narożnikach ramy.
Płyty są zwykle drewniane, wykonane z płyty drewnopochodnej lub z blachy stalowej pokrytej winylem. Mogą one być podwójne. Bardzo istotnym elementem drzwi zewnętrznych drewnianych jest także ich wypełnienie. Ta przestrzeń pomiędzy płytami lub płycinami wypełniona jest zazwyczaj pianką poliuretanową, styropianem czy płytą drewnopochodną. To jakie są użyte materiały wpływa na ocieplenie drzwi. Oprócz tego niezwykle istotne jest
wykończenie powierzchni drzwi. Zazwyczaj w sprzedaż mamy drzwi, któe po wypolerowaniu są impregnowane i lakierowane lub malowane emalią chemoutwardzalną, farbą akrylową, transparentną lub kryjącą. Ponadto dostępne są również drzwi obłogowane lub oklejane fornirem czy winylem.

Czy warto kupić drzwi energooszczędne?

Najważniejszym parametrem pomiarowym jest współczynnik przenikania ciepła, który określany jest dla wszystkich elementów domu, takich jak drzwi czy okna. Zatem jakie drzwi możemy uznać za drzwi energooszczędne? O tym czy drzwi są energooszczędne decyduje współczynnik przenikalności ciepła.
Jest on oznaczony symbolem U i podawany w jednostkach W/(m2. K). Współczynnik ten informuje o wielkości przepływu ciepła przez daną powierzchnię badanej przegrody budowlanej, gdy po obu jej stronach mamy do czynienia z różnicą temperatur w wysokości 1K. Dzięki temu określa się straty cieplne dla każdej przegrody osobno. Mała wartość współczynnika przenikalności ciepła świadczy o niewielkich ubytkach ciepła. Na wartość współczynnika ma wpływ rodzaj oraz grubość materiału, z którego wykonano przegrodę. W domach energooszczędnych współczynnik przenikania ciepła drzwi nie powinien wynosić więcej niż 0, 8 W/m2k. Zakup drzwi energooszczędnych jest niezwykle istotny, gdyż przez drzwi i okna ubywa z naszego domu, aż dwadzieścia procent ciepła. Drzwi wejściowe energooszczędne powinny też cechować się jak najwyższą wodoszczelnością oraz dobrą odpornością na podmuchy wiatru. Nie mniej istotna jest również ich minimalna przepuszczalność powietrza. W drzwiach energooszczędnych niezwykle istotne jest więc zastosowanie dodatkowych elementów i materiałów, które są w stanie podnieść poziom ich szczelności. W tym celu stosuje się więc specjalne uszczelki zarówno w skrzydłach, jak i w ościeżnicy. W drzwiach wejściowych, energooszczędnych, zazwyczaj można umieścić zabezpieczenia antywłamaniowe, tak aby drzwi nie tylko chroniły domowników przed utratą ciepła, ale także przed złodziejami.