Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 21, 2018 in Budowlanka i remonty |

Drzwi drewniane dla każdego domu

Drzwi drewniane dla każdego domu

Drzwi zewnętrzne drewniane zarówno jednoskrzydłowe jak i dwuskrzydłowe są jednym z najistotniejszych elementów domu. Powinny one być solidne i trwałe, aby zapewnić mieszkańcom domu bezpieczeństwo oraz zniechęcić potencjalnych włamywaczy do dostania się do wnętrza mieszkania. Ponadto każde drzwi zewnętrzne powinny zachować odpowiednie walory estetyczne oraz idealnie komponować się z elewacją.

Obecnie na rynku nie brakuje firm budowlanych zajmującą się wytwarzaniem drzwi drewnianych o niezwykle ciekawej stylistyce. Odpowiednio dobrane drzwi wejściowe z drewna to inwestycja na długie lata. Prosperujące na rynku firmy budowlane oferują swoim klientom szeroką gamę różnorodnych modeli drzwi z drewna różniących się między sobą nie tylko kolorystyką, okuciami i wykończeniem, ale także parametrami użytkowymi. Kupując drzwi drewniane do mieszkania warto zdecydować się na drzwi dźwiękoszczelne oraz posiadające odpowiedni współczynnik przenikania ciepła. Wówczas to zapewnią one mieszkańcom odpowiednie bezpieczeństwo, komfort cieplny oraz wygodę w użytkowaniu. Zatem, w jakie drzwi warto zainwestować? Warto wybrać nie tylko trwałe i solidne drzwi, lecz także takie które będą gustownie zdobić naszą elewację. Każde drzwi wejściowe to pierwszy element naszego domu, który widzą nasi goście, przechodnie oraz sąsiedzi. Ich wygląd zewnętrzny może dużo powiedzieć o klimacie panującym wewnątrz mieszkania.

Trwałe i bezpieczne drzwi drewniane antywłamaniowe

Kupując drzwi z drewna musimy zdawać sobie sprawę, że nie ma otworów wejściowych absolutnie odpornych na włamanie. Niezwykle istotna jest jednak kwestia użytych narzędzi oraz czasu, jaki potrzebują włamywacze na drodze do dostania się do wnętrza mieszkania. Zabezpieczenia antywłamaniowe mają na celu zniechęcenie złodziei do podjęcia prób włamania oraz powinny współdziałać z innymi systemami zabezpieczającymi w domu. Im więcej czasu zajmie włamywaczowi pokonanie pierwszej przeszkody na drodze, tym większa jest szansa na to, że zaniecha on próby włamania. Każde drzwi drewniane zewnętrzne muszą być na tyle mocne, żeby nie rozpadły się od uderzenia nogą, barkiem czy podczas manipulacji podręcznym narzędziem. Kupując drzwi warto zwrócić uwagę na połączenia między skrzydłem i ościeżnicą, to znaczy na zamki oraz zabezpieczenia antywłamaniowe od strony zawiasów. Jeśli zdecydujemy się na zakup drzwi drewnianych to powinniśmy skoncentrować się również na tym, aby ramki w drzwiach miały odpowiednie wzmocnienia. Niezwykle istotny jest również sposób mocowania płycin oraz przeszkleń. Ramki mocujące powinny być tak skonstruowane oraz przytwierdzone do drzwi, aby maksymalnie utrudnić ich wyjęcie, od zewnątrz, lub wypchnięcie, gdy są zainstalowane od strony mieszkania. Najlepiej zakupić drzwi posiadające zamki wielopunktowe, które dobrze współpracują z zaczepami montowanymi w ościeżnicy. Dobrze jeśli będą one również wyposażone w odpowiednie bolce antywłamaniowe. Decydując się na drzwi przeszklone, czy drzwi z naświetlami bocznymi oraz górnymi pamiętajmy aby szkło miało odpowiednia klasę antywłamaniową. W domkach jednorodzinnych zazwyczaj jest stosowane szkło klasy od P2 do P4. Takie drzwi, w połączeniu z odpowiednim mocowaniem w elementach konstrukcyjnych wystarczająco zabezpieczą nasz dom przed włamaniem.

Czy warto kupić drzwi z drewna energooszczędne?

Drzwi drewniane to chętnie kupowany produkt na rynku budowlanym, gdyż zapewniają one nie tylko bezpieczeństwo, ale i ciepło. Wykonane według nowoczesnych czy klasycznych wzorów, można je idealnie dopasować do każdej eleganckiej elewacji. Drzwi drewniane bardzo często wykonywane są drewna dębowego, sosnowego lub meranti. Dzięki zastosowaniu w skrzydłach odpowiednich płycin ocieplanych materiałami izolacyjnymi uzyskiwane są drzwi energooszczędne. Skrzydła drzwiowe produkowane są w trzech podstawowych grubościach: 88mm, 68mm oraz
56mm. Jeśli zależy nam na tym, aby w przyszłości płacić niskie rachunki za ogrzewanie to wówczas warto zainwestować w drzwi energooszczędne. Wiele nowoczesnych drzwi drewnianych obecnie dostępnych na rynku budowlanym posiada niski współczynnik przenikalności cieplnej, który wynosi nawet Ud= 0, 7W/m2K dzięki czemu cechują się one niezwykle korzystną izolacyjnością. Warto zainwestować w taki produkt, gdyż nawet przez drzwi zamknięte ucieka znacznie więcej ciepła niż przez ścianę. Dlatego też producenci oferują coraz więcej modeli drzwi energooszczędnych, w których stosują nowoczesne rozwiązania techniczne oraz materiały, zapewniające coraz lepszą izolację termiczną drzwi. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że niezwykle istotny jest także odpowiedni montaż drzwi.
Podstawą tworzenia wysokich jakościowo drzwi jest dobór odpowiedniego materiału oraz zastosowanie odpowiedniego procesu produkcji. Wysokogatunkowy oraz specjalnie selekcjonowany surowiec poddawany odpowiedniej obróbce sprawia, że drzwi z drewna potrafią służyć bez zarzutu przez szereg długich lat. Coraz więcej firm, w trosce o środowisko naturalne oferuje klientom drzwi malowane metodą hydrodynamiczną i wyłączenie ekologicznymi, wodorozcieńczalnymi farbami oraz lakierami akrylowymi. Zachowanie odpowiedniego procesu produkcyjnego sprawia, że pawie każde drzwi drewniane są piękne, solidne oraz niezwykle trwałe.