Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 27, 2019 in Budowlanka i remonty |

Style wystroju wnętrz

Style wystroju wnętrz

Wykańczanie i aranżacja wnętrz własnego mieszkania jest dla wielu ludzi dużym wyzwaniem. Dopasowanie wszystkich akcesoriów i elementów składających sie na spójne wnętrze nie zawsze jest proste. Nieograniczony wybór jest bardzo ciekawy, lecz także może spowodować problemy w podejmowaniu decyzji i właściwego wyboru wszystkich elementów.

Styl skandynawski

Wykończenie wnętrz w stylu skandynawskim charakteryzuje się przestronnością i harmonią. Jasne lub pastelowe kolory nadają świeżego klimatu i charakteru kojarzącego się z krajami skandynawskimi. Dodatki do domu muszą być wykonane z tkanin naturalnych oraz drewna lub materiałów podobnych, wyglądających jak drewno. Miękkie poduszki i dywany oraz pastelowe kolory mebli oraz ścian to doskonałe wypełnienie pomieszczeń, które sprawia że przebywając w tak zaaranżowanym pokoju czujemy spokój i harmonię, tak bardzo pożądane w mieszkaniach.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny kojarzy się przede wszystkim z elegancją. Meble mogą mieć bardzo ciekawe i jednocześnie nietypowe formy, które kojarzą się ze słynnymi designerami oraz artystami. Ciekawe i kolorowe wzory na dywanach, a do tego dodatki do domu wykonane ze szlachetnych tkanin oraz materiałów, wypełniają przestrzeń i sprawiają wrażenie bardzo eleganckiego wnętrza. Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm, lecz niekoniecznie prostota. Jeden ciekawy mebel lub akcent kolorystyczny może zwracać największą uwagę i nadać klimat wykańczając wnętrze. Dominujące kolory to przede wszystkim biel, szarość, granat lub czerń z mocnymi kolorami jako element. Sypialnia lub salon w kolorze granatu nadaje tajemniczości i elegancji, dzięki czemu nasze wnętrze będzie robiło niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających.

Vintage

Style nawiązujące do dawnych lat coraz bardziej zyskują na popularności. Ciekawe zateckie wzory na dywanach oraz tkaninach są niespotykane i robią wrażenie od pierwszego momentu. Nawet takie dodatki do domu jak wazon lub lampka mogą wskazywać na charakter aranżacji i być mocnym akcentem wybranego pomieszczenia. Meble muszą być jednocześnie charakterystyczne i funkcjonalne, natomiast kolory stonowane. Przygaszone zielenie, brązy oraz beże to doskonały wybór dla wnętrz w stylu vintage. Naczynia z porcelany z ręcznie malowanymi wzorami eksponowane za szybą, przypominają dawniejsze meblościanki jednocześnie będąc dużą artystyczną atrakcją dla gości oraz domowników. Kuchnia wykonana z prawdziwego drewna i z ciekawymi wykończeniami lub nawet witrażami i mozaikami nie jest popularna, lecz nadaje wyjątkowości i niepowtarzalności na tle nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz innych mieszkań.