Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 11, 2018 in Budowlanka i remonty |

Nowoczesne i funkcjonalne ogrodzenie panelowe

Nowoczesne i funkcjonalne ogrodzenie panelowe

Każda posesja oprócz zadbanego budynku musi zawierać odpowiednio dobrane ogrodzenie, które powinno idealnie komponować się z całością. Obecnie na rynku nie brakuje innowacyjnych ogrodzeń, które nie tylko zdobią posesję, lecz także pełnią szereg istotnych funkcji. Dużą popularnością cieszy nowoczesne ogrodzenie panelowe.

Ogrodzenie oprócz pięknego przydomowego ogrodu oraz zadbanego budynku mieszkalnego stanowi istotny element dodający pięknego uroku całej posesji. Powinno ono być zawsze odpowiednio dobrane do budynku, być trwałe, funkcjonale oraz zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się ogrodzenie panelowe.
Jest to niezwykle nowoczesne rozwiązanie grodzenia posesji o różnej wielkości oraz kształtach, które znajduje coraz więcej nabywców na terenie całego kraju. Ogrodzenie panelowe doskonale sprawdza się zarówno na prywatnych posesjach jak i na terenach różnorodnych firm usługowych, przedsiębiorstw produkcyjnych, obiektów sportowych. Ponadto ogrodzenie to doskonale nadają się parkingi oraz kojce dla psów. Jest odpowiednie dla takich osób, którzy to szukają ogrodzonego, a jednocześnie widocznego terenu swojej działki. Ogrodzenie to montuje się najczęściej z użyciem podmurówki betonowej, ale można też wykonać płot bez jej użycia. W skład ogrodzenia panelowego wchodzą następujące elementy: panel, słupki, daszki, obejmy ze śrubami i podkładkami, podmurówka prefabrykowana oraz łącznik. Jest to niezwykle nowoczesne ogrodzenie, w które warto zainwestować.

Jakie są istotne zalety ogrodzeń panelowych?

Ogrodzenie panelowe cieszy się coraz większą popularnością na rynku budowlanym. Niewątpliwymi zaletami tego sposobu ogradzania jest jego stabilność, solidność oraz niezwykła funkcjonalność. Ogrodzenie panelowe jest oryginalnym, uniwersalnym oraz trwałym rozwiązaniem dla obszaru o różnorodnym charakterze. Jego trwałość zawdzięczamy zabezpieczeniom antykorozyjnym oraz zwiększonej stabilności, dzięki użyciu w procesie produkcji bardzo dobrej jakości stali nierdzewnej. Każdy gotowy element ogrodzenia zabezpieczany jest sprawdzonym od lat sposobem ochrony stali, jakim jest cynkowanie. Dzięki temu produkt ten posiada trwałą warstwę ochronną, która wnika głęboko w strukturę metalu, nadając mu niezwykle szlachetną oraz antykorozyjną powłokę. W późniejszym etapie produkcji poprzez malowanie proszkowe, elementy tego ogrodzenia pokrywane są grubą warstwą żywic poliestrowych. Produkt ten jest powszechnie dostępny w wielu sklepach budowlanych oraz e – sklepach, więc można go nabyć bez większego problemu. Ponadto klienci mają do wyboru szeroką paletę barw, więc ogrodzenie to można idealnie wkomponować w każdy rodzaj posesji. Dostępne na rynku ogrodzenia panelowe wyróżnia wysoka trwałość, precyzyjna jakość wykonania oraz estetyczny wygląd. Na korzyść paneli przemawia również ich niski koszt naprawy, gdyż bez większego problemu można wymienić pojedynczy panel. Jedyną wadą tych ogrodzeń jest ich ażurowa konstrukcja, która z pewnością nie zapewni nam prywatności przed często uciążliwymi sąsiadami. Na szczęście można temu zaradzić, gdyż można posadzić tuż obok ogrodzenia rośliny, w postaci bluszczu czy iglaków.

Jakie ogrodzenie panelowe warto wybrać?

Na rynku budowlanym istnieje kilka rodzajów ogrodzeń panelowych. Dużą popularnością wśród wielu klientów cieszy się ogrodzenie z gotowych bloczków betonowych. Jest ono dostępne w sprzedaż w różnorodnych kształtach oraz kolorach, dzięki czemu można tworzyć z nich oryginalne konstrukcje. Zastosowanie takiego rozwiązania powinno zawsze współgrać ze stylem naszej posesji, gdyż w przeciwnym razie cała aranżacja może sprawiać niezbyt ciekawe wrażenie. Ponadto w sprzedaży są dostępne drewniane prefabrykaty, wykonane z drewna egzotycznego lub rodzimego takiego jak: dąb, świerk, modrzew czy sosna. Wyglądają one bardzo estetycznie, ale niestety nie są one trwałe u użytkowaniu i wymagają stałej konserwacji.
W ostatnim czasie nowością na rynku są ogrodzenia, w których to można bez problemu zmieniać poszczególne elementy. Są one często wybierane przez klientów ze względu na dekoracyjny charakter, bowiem istnieje możliwość demontażu paneli i zastępowania ich nowymi. Dzięki temu można tworzyć piękne tematyczne aranżacje, np. bożonarodzeniowe czy wielkanocne.
Ogrodzenie proste tworzy się z elementów o szerokości 2, 5 metra. Aby było ono stabilne konieczne jest mocowanie paneli do słupków ze stalowych kształtowników, które łączy się specjalnymi złączkami lub śrubami. Natomiast w ogrodzeniach przetłaczanych stosowane są pręty toczone wzdłużnie. Konstrukcja taka jest bardzo stabilna, więc w tym przypadku nie jest wymagane dodatkowe jej usztywnienie poprzez mocowanie do słupków. Elementy ogrodzeń przetłaczanych są wyższe i mają do 2230 mm wysokości.
Ogrodzenie panelowe to nowoczesny produkt cieszący się na rynku budowlanym ogromną popularnością. Jego zakup jest idealnym rozwiązaniem na szereg długich lat, dlatego warto w nie zainwestować.