Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2018 in Budowlanka i remonty |

Czyszczenie hal produkcyjnych przy użyciu myjki parowej

Każdy dobrze prosperujący zakład przemysłowy powinien posiadać czyste oraz zadbane hale produkcyjne. Wpływa to nie tylko na wizerunek firmy, lecz także na komfort pracy pracowników. W tym celu w wielu zakładach odbywa się cykliczne sprzątanie oraz mycie pomieszczeń produkcyjnych.

Obecnie na rynku nie brakuje profesjonalnych firm, które świadczą szerokie usługi obejmujące czyszczenie hal produkcyjnych w różnorodnych zakładach przemysłowych. Czyszczenie jest zazwyczaj kompleksowym zadaniem i przed podjęciem pracy z reguły przeprowadzany jest audyt całej powierzchni, która ma być poddana czyszczeniu. Używane przez firmy w procesie mycia technologie oraz środki czyszczące są zawsze odpowiednio dostosowane do rodzaju występujących zabrudzeń. Pozwala to na ustalenie poprawnego harmonogramu prac oraz precyzyjne określenie ostatecznej ceny realizacji całego zadania. Ceny za czyszczenie poszczególnych hal produkcyjnych kształtują się zazwyczaj w zależności od wielkości powierzchni oraz stopnia ich zabrudzenia.

Jakie usługi świadczą firmy zajmujące się czyszczeniem hal produkcyjnych?

Każda hala produkcyjna wymaga co jakiś czas gruntownego czyszczenia. Firmy usługowe zajmujące się profesjonalnym czyszczeniem hal produkcyjnych oferują swym klientom szeroki zakres usług w tym zakresie. W skład świadczonych usług wchodzi przede wszystkim: czyszczenie sufitów, odkurzanie i czyszczenie ścian, a następnie mycie ścian, odkurzanie i czyszczenie wyposażenia hal produkcyjnych oraz odkurzanie mechaniczne pomieszczeń. Ponadto w skład kompleksowych usług w tym zakresie wchodzi mycie elewacji wewnętrznych i zewnętrznych z różnych materiałów takich jak: blacha, szkło, tynk oraz mycie i czyszczenie podłóg z różnych materiałów, wśród których można wymienić podłoża żywiczne, betonowe czy lastriko. W razie potrzeby wyspecjalizowani pracownicy dokonują polerowania kamienia lub polimeryzacji posadzek elastycznych. Ponadto usługi te obejmują czyszczenie konstrukcji wewnętrznych i zewnętrznych oraz mycie silosów wykonanych z różnego rodzaju materiałów. Oprócz dużych powierzchni na życzenie klienta firmy zajmują się myciem: bram, okien wewnętrznych i przeszkleń, świetlików poliwęglanowych i oświetlenia, wentylatorów, paneli słonecznych oraz myciem fug podłogowych i ściennych.

Czyszczenie hal produkcyjnych z użyciem myjki parowej.

Dokładne posprzątanie hali produkcyjnej mającej powierzchnię kilkuset metrów nie jest łatwym zadaniem. Doskonałym rozwiązaniem jest użycie myjni parowej. Jest to niezwykle szybsza i skuteczna metoda dająca doskonałe efekty w usuwaniu brudu oraz usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń na halach produkcyjnych. Czyszczenie parowe jest procesem, który każdy wyspecjalizowany serwis sprzątający przeprowadza przy użyciu specjalnej maszyny, emitującej gorącą parę wodną o zawartości od czterech do sześciu procent wody. Strumień pary wodnej kierowany jest na czyszczoną powierzchnię, czyli na maszyny, wyposażenie hali produkcyjnej, ściany, posadzki lub inne sprzęty wykorzystywane w procesie produkcji. Brud, kurz oraz wszystkie osady skutecznie rozpuszczają się pod wpływem wysokiej temperatury oraz spływają wraz z niewielką ilością wody na podłoże. Obecnie stosowane myjki parowe to narzędzia bardzo wydajne oraz w pełni ekologiczne. Ponadto mycie takie jest bardzo ekonomiczne, gdyż podczas procesu mycia użycie wody zostaje ograniczone do minimum. Co więcej w czasie mycia używana jest mała ilość detergentów, które to stosowane są jedynie w wyjątkowych przypadkach. Ponadto sprzątaniu towarzyszy produkcja niewielkiej ilości ścieków, które nie są zanieczyszczone chemikaliami i nie wymagają specjalnej utylizacji.

Dlaczego czyszczenie za pomocą myjki parowej jest doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu?

Środki do mycia podłóg, drewna, metalu, czy do dezynfekcji lub usuwania trudnych zabrudzeń stanowią znaczny wydatek nawet w budżecie domowym. Sprzątając ogromne powierzchnie w fabrykach, magazynach czy zakładach produkcyjnych wydatek na detergenty chemiczne należałoby pomnożyć przez kilkadziesiąt razy, co uczyniłoby bardzo pokaźną kwotę. Z tego też powodu, warto wszystkie detergenty zastąpić jednym, bardzo skutecznym środkiem w postaci pary wodnej. W myjce parowej woda jest podgrzewana do wysokiej temperatury, dzięki czemu można skutecznie usunąć różnego rodzaju zabrudzenia z niemal wszystkich powierzchni. Wytwarzana przez myjkę para potrafi z powodzeniem poradzić sobie z usuwaniem smarów, tłuszczu oraz innych rozmaitych osadów.

Zalety przemysłowych myjni parowych.

Przemysłowe myjnie parowe wnoszą nową, niezwykle skuteczną jakość, ponieważ poza czyszczeniem powierzchni użytkowych, umożliwiają one także czyszczenie wyposażenia zakładów produkcyjnych. Doskonale czyszczą one maszyny przemysłowe oraz różnorodne części ich mechanizmów, zarówno metalowych jak i plastikowych. Para o odpowiednio dobranej mocy oraz temperaturze nie uszkadza czyszczonych maszyn, a cały proces trwa krótko, dzięki czemu nie ma przestojów w pracy zakładu. Para wykorzystywana do sprzątania potrafi osiągać bardzo wysoką temperaturę, nawet powyżej 130 stopni Celsjusza. W takich warunkach giną wszelkie zarazki, bakterie, wirusy oraz inne mikroorganizmy, które to mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Co więcej używana podczas procesu mycia para nie powoduje alergii, podrażnień oraz nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Dzięki temu może być z powodzeniem wykorzystywana w zakładach o różnej branży, w tym również w zakładach spożywczych. Czyszczenie z użyciem nowoczesnych myjek parowych sprawia, że każda hala produkcyjna niezależnie od wielkości może w szybkim czasie lśnić czystością.