Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 21, 2019 in Budowlanka i remonty |

Poszukiwanie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

Poszukiwania mieszkania do wynajęcia nie są prostym zadaniem. Liczy się dla nas lokalizacja danego miejsca, metraż, otoczenie, a najlepiej jeszcze jakby sąsiedzi byli sympatyczni. Ale na co tak naprawdę należy zwrócić uwagę szukając nowego mieszkania, żeby wspominać życie w danym miejscu z uśmiechem na ustach?

Zwróć uwagę na ilość parkingu

Obecnie powstaje bardzo dużo nowych osiedli na niewielkiej przestrzeni. Może to mieć wpływ na ilość miejsc parkingowych. Jeśli jesteśmy kierowcami, bardzo istotnym będzie to, żebyśmy mogli zostawiać nasze auto w bezpiecznym miejscu blisko naszego mieszkania. Często okazuje się, że jeśli nie ma miejsc parkingowych na zewnątrz, na danym osiedlu są garaże podziemne. Warto dopytać administratora budynku czy będziemy mogli z nich korzystać i czy konieczne będzie uiszczenie jakiejś dodatkowej opłaty.

Kontenery na odpady pod kluczem

Kiedy szukamy mieszkania, jednym z naszych priorytetów powinno być bezpieczeństwo. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to jak wyglądają kontenery na odpady. Najważniejsze jest to, żeby były one w specjalnej wydzielonej przestrzeni, do której możemy wejść tylko za pomocą klucza. Niestety osoby bezdomne często chodzą po osiedlach i zaglądają do śmietników w poszukiwaniu przeróżnych fantów. Wiele z tych osób spożywa alkohol, przez co staje się niebezpiecznymi. Kontenery na odpady pod kluczem powinny rozwiązać ten problem, a osiedle będzie automatycznie znacznie bezpieczniejsze.

Szukaj piwnicy lub poddasza

Często okazuje się, że nie doceniamy wartości piwnicy dopóki nam jej nie zabraknie. Szukając mieszkania warto rozejrzeć się za takim, które będzie miało dostęp do swojej skrytki w piwnicy. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do miejsca, w którym można przechowywać rzeczy, które nie mieszczą nam się w mieszkaniu. Przede wszystkim chodzi tutaj o rowery w zimie czy zimowe kurtki w lecie. Dzięki piwnicy, uda nam się zaoszczędzić sporo miejsca w mieszkaniu.

Monitoring

Skoro mowa o bezpieczeństwie, to warto poszukać mieszkania na osiedlu monitorowanym. Dzięki temu będziemy czuć się znacznie bezpieczniej, nawet chodząc po osiedlu w nocy. Odsetek kradzieży i włamań w miejscach, w których zamontowano kamery jest znacznie niższy, niż w tych, w których tego monitoringu zabrakło. Dlatego właśnie taki system bezpieczeństwa powinien być naszym priorytetem, kiedy rozglądamy się za nowym mieszkaniem, niezależnie od tego, czy chcemy je kupić na własność, czy tylko wynająć.