Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2018 in Budowlanka i remonty |

Etapy budowy domu

Decyzja o budowie domu wymaga dużego przemyślenia i bardzo rozsądnego podejścia do spraw finansowych. Wybudowanie własnej nieruchomości, choć jest marzeniem wielu młodych ludzi, nie w każdym przypadku dochodzi do skutku. Jeśli jednak podejmiemy decyzję o rozpoczęciu budowy jest kilka bardzo ważnych spraw do zorganizowania, zanim będziemy mogli wprowadzić się do swojego wymarzonego domu.

Przygotowanie

Przed przystąpieniem do budowy domu, należy posiadać własną działkę budowlaną. Powierzchnia działki jak i jej konkretne wymiary wzdłuż i wszerz, mają bardzo duży wpływ na projekty budowlane. Kupno działki jest pierwszym krokiem. Kolejna rzecz jest jedną z najprzyjemniejszych, a mianowicie wybór projektu naszego domu. Projekty budowlane dostępne są na wielu stronach internetowych i dają możliwość wyobrażenia sobie, jak mógłby wyglądać nasz przyszły dom. Na tym etapie musimy zadecydować jak wielką powierzchnię musi on mieć, na ilu pokojach nam zależy oraz jakie jeszcze udogodnienia będą dla nas niezbędne. Po wyborze najbardziej pasującego nam projektu, możemy sprawdzić koszty budowy i zacząć planować dalsze etapy i przede wszystkim kwestie finansowe.

Kredyt

Wybudowanie własnego domu za gotówkę jest niestety dla wielu osób nieosiągalne. Projekty budowlane posiadają wyliczenia kosztów budowy, dzięki czemu możemy dokładnie zaplanować jakiej wysokości kredyt będzie nam potrzebny. Zakupiona wcześniej działka budowlana, może być wkładem własnym jakiego wymagają banki do wydania decyzji o przyznaniu kredytu hipotecznego. W momencie kiedy planujemy budowę domu, warto jest zastanowić się czy będziemy potrafili wykonać niektóre prace samodzielnie. Taka sytuacja pozwala na spore oszczędności, ponieważ całkowicie odchodzą nam koszty robocizny wykwalifikowanych fachowców. Większość wykończenia w domu również wiele osób jest w stanie wykonać samemu i zaoszczędzić. Pracowanie samemu nad budową własnego domu daje gwarancję i pewność wykonania. Nawet jeśli jakiś element wykończenia okaże się nieprawidłowy lub wadliwy, będziemy potrafili dokładnie to ocenić i zadecydować jakie podjąć kolejne kroki. Budowa domu kojarzy się z ogromną inwestycją i stresem związanym ze spłatą kredytu przez wiele lat. Jednak radość i korzyści są bardzo duże. Porównując spłacanie rat kredytu do opłacania wynajmowanego mieszkania, okazuje się że koszty mogą być bardzo podobne lub nawet mniejsze, a przede wszystkim są inwestycją w przyszłość na nieruchomość która jest naszą własnością.