Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 1, 2019 in Budowlanka i remonty |

Inwestycja w budowę domu

Inwestycja w budowę domu

Wkraczając w dorosłość jedną z ważniejszych spraw jest posiadanie własnego dachu nad głową, który daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu młodym ludziom. Nie zawsze możliwe jest od razu kupno nieruchomości, dlatego w pierwszej kolejności często korzystamy z możliwości wynajmowania mieszkań od innych osób. Jednak wynajmowanie mieszkania przez wiele lat jest jedynie stratą pieniędzy bez jakiejkolwiek inwestycji w przyszłość.

Budowa

Wiele młodych osób pragnie mieć swój własny dom. Jest to wielkie marzenie o dużej inwestycji i spokojnym życiu. Jednak warto dążyć do jego spełnienia i zastanowić się jakie musimy poczynić kroki to wykonania naszego planu. Domy w obecnych czasach wcale nie muszą przewyższać kosztami zakupu mieszkania w bloku, co jest bardzo kuszące dla wielu osób. Budowane domy nie wymagają całkowitego wykończenia przed wyprowadzką, dlatego inwestycja nie musi być natychmiastowa. Budując własny dom można wykonać wiele prac wykończeniowych lub budowlanych samemu, dzięki czemu zaoszczędzimy trochę pieniędzy. Banki oferują w obecnych czasach bardzo korzystne warunki kredytów hipotecznych, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na budowę i nie musimy zarabiać bardzo dużych kwot. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że dom jest w utrzymaniu bardziej wymagający od mieszkania w bloku i wymaga większego zaangażowania w czasie trwania każdej pory roku. Dbanie o ogródek latem oraz odśnieżanie zimą to prace konieczne, jeśli pragniemy zachować schludny i estetyczny wygląd naszej nieruchomości. Również sprzątanie jest bardziej wymagające, ponieważ zazwyczaj domy mają większą powierzchnię użytkową od mieszkań w bloku.

Mieszkanie

Kupno mieszkania w bloku jest również nie najgorszą inwestycją na lata, ponieważ w każdej chwili można je sprzedać lub wynająć. Mieszkania zazwyczaj są znacznie łatwiejsze w codziennym utrzymaniu, ponieważ mają mniejszą powierzchnię, a także otoczenie osiedla i dbanie o jego wygląd nie jest jedynie naszym obowiązkiem. Warto jednak pamiętać, że w bloku możemy trafić na nieprzyjemnych sąsiadów, którzy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Dodatkowo koszty rachunków za media i czynsz nie zawsze są niższe od opłat na rachunki za dom. Dlatego jeśli zastanawiamy się nad wyborem kupna mieszkania lub budowy własnego domu, powinniśmy bardzo dokładnie przemyśleć wszystkie sprawy na których najbardziej nam zależy i zastanowić się która z opcji spełni nasze wymagania. Możliwości finansowe także mają ogromne znaczenie i nie mogą być całkowicie lekceważone.