Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 30, 2018 in Budowlanka i remonty |

Szybki i sprawny remont mieszkania

Szybki i sprawny remont mieszkania

Wiosna to czas, który doskonale sprzyja wykonywaniu mniejszych czy większych remontów w naszym mieszkaniu. Przymierzając się do wykonania generalnego remontu w domu, warto precyzyjnie zaplanować każdy szczegół, gdyż wówczas prace remontowe przebiegną z pewnością bardzo sprawnie. O czym warto pamiętać, planując remont oraz jak się do niego profesjonalnie przygotować?

Jeśli zrodzi się w naszej głowie pomysł o przeprowadzeniu gruntownego remontu czy dokonania szybkiej metamorfozy wybranego pomieszczenia, to wówczas niezwykle istotne jest przygotowanie odpowiedniego planu remontu oraz projektu nowego wnętrza. Każdy remont należy zaplanować krok po kroku najlepiej wyznaczając terminy na ukończenie poszczególnych etapów. Na etapie planowania należy zawsze określić zakres remontu. Już wtedy warto podjąć konkretne decyzje o tym, czy  instalacje elektryczne, hydrauliczne lub grzewcze będą wymieniane oraz czy zamierzamy zmieniać układ pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Jeżeli podczas remontu zamierzamy wyburzać ściany, to warto już teraz zamówić odpowiedni kontener na gruz. Ponadto planując remont warto już na samym początku zaprojektować wystrój mieszkania. W tym celu dekorację wnętrza można zaplnować samodzielnie, inspirując się ilustracjami oraz informacjami zawartymi na wielu portalach czy blogach dekoracji wnętrz lub skorzystać z pomocy projektanta który  doradzi profesjonalnie, jak zaaranżować wnętrza oraz jakie będą potrzebne do tego celu materiały. Niezwykle istotne jest to, żeby na etapie planowania mieć przygotowaną całą potrzebną kwotę, aby w trakcie prac nie okazało się nagle, że brakuje nam środków finansowych na wykonanie zaplanowanych rozwiązań.

Solidna ekipa remontowa – podstawą udanego remontu.

W celu przeprowadzenia kapitalnego remontu warto wynająć doświadczonych fachowców. Wybierając odpowiednią ekipę remontową, warto sprawdzić, czy cieszy się ona na rynku budowlanym nienaganną opinią. W tym celu warto poprosić właściciela firmy o pokazanie swych referencji od poprzednich klientów lub zasięgnąć informacji wśród znajomych czy na forach internetowych. Poszukując sprawdzonej firmy budowlano – remontowej, warto poprosić znajomych czy kogoś bliskiego z rodziny kto przeprowadzał remont, aby określili się, czy są zadowoleni z końcowego efektu. Warto bowiem wynająć doświadczoną i sprawdzoną na rynku budowlanym firmę, która szybko, sprawnie i skutecznie wykonana wszystkie prace remontowe.

Materiały budowlane – często liczy się jakość, a nie cena.

Niezwykle ważne podczas przeprowadzania remontu jest zainwestowanie w sprawdzone i skuteczne materiały budowlane. Warto korzystać z oferowanych przez wiele sklepów oraz e – sklepów promocji jednak trzeba zawsze pamiętać, że najważniejsza jest dobra jakość, a nie niska ceny. Aby nie przepłacać za wybrane produkty budowlane, warto porównać ceny w co najmniej kilku pobliskich marketach budowlanych czy hurtowniach. Warto również sprawdzić ich ceny w internecie, ponieważ często zdarza się, że w wielu sklepach internetowych ten sam produkt jest o wiele tańszy niż w pobliskim markecie. Niemniej w przypadku zakupów internetowych trzeba pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na koszty dostawy. Nie warto inwestować w produkty z najniższej półki, gdyż trzeba liczyć się z tym, że używając materiałów słabej jakości, po remoncie mogą w szybkim czasie pojawić się usterki, które wpędzą nas w dodatkowe koszty.

Szybka metamorfoza wnętrza naszego mieszkania.

Jeśli brakuje nam środków finansowych na przeprowadzenie gruntownego remontu, wówczas to warto zdecydować się na szybką metamorfozę wnętrza polegająca na odświeżeniu ścian, sufitów, podłóg czy wymianie mebli. Przed rozpoczęciem prac powinniśmy mieć świadomość tego, że nawet szybki i oszczędny remont mieszkania wymaga od nas bardzo dużego zaangażowania oraz działań na pełnych obrotach często do późnych godzin wieczornych. Z tego też powodu taki remont wiąże się z licznymi zapachami farb, lakierów czy rozpuszczalników oraz z ogromną ilością pyłków unoszących się w powietrzu. Czasem ciężko jest znieść te intensywne zapachy podczas prac przy zamkniętych oknach, a ładna pogoda sprzyja szybkiemu wysychaniu farby i tym samym szybszemu postępowi prac remontowych.
Czasem nie trzeba wykonywać gruntownego remontu, aby zmienić mieszkanie na tyle, by na nowo poczuć się w nim komfortowo. W tym celu wystarczy przemalować ściany na inny kolor oraz zmienić kilka szczegółów w mieszkaniu.
Aby odmienić nasz salon wystarczy wymienić w nim firanki, serwetki, dywan, obraz na ścianie, czy inny drobiazg w postaci ciekawej ozdoby lub lampki. Jednak szybka metamorfoza wnętrza może nie tylko ograniczać się do pomalowania ścian czy delikatnej zmiany wystroju. Warto też pomyśleć o wprowadzeniu do aranżacji chociaż jednego nowego mebla, w postaci niewielkiego stolika kawowego czy praktycznej w użytkowaniu komody. Taki zakup z pewnością nie tylko odmieni nasze wnętrze, lecz także poprawi nasz humor i wprawi nas w dobre samopoczucie.