Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lip 2, 2019 in Budowlanka i remonty |

Lubisz ład i porządek? Przemyśl, czy aranżacja twojego domu ci to ułatwia.

Od kilkunastu lat panuje moda na minimalizm w domach i mieszkaniach. Duże segmenty i meblościanki minionej epoki zamieniono na małe, często kompaktowe meble. Czy nasze wnętrza na tym straciły? Najłatwiej odpowiedzieć na to pytanie uświadamiając sobie, czy dziś brakuje nam w mieszkaniach dużych zakurzonych mebli, pełnych porcelanowych figurek. Chyba nikt za nimi nie tęskni, ale gdzie mamy trzymać swoje rzeczy, tak by każda miała miejsce i nie tworzyły w naszych wnętrzach nieładu?
Nowoczesne meble mimo dużo mniejszych gabarytów wcale nie tracą na funkcjonalności. Posiadają mnóstwo zamkniętych schowków umożliwiających przechowywanie rzeczy poza widokiem. Dodatkowo motywują do bieżącej segregacji rzeczy tak, by nie przechowywać tych zbędnych. Nie ma już jednego dużego mebla, który pomieści wszystko. W nowoczesnych mieszkaniach każdy mebel posiada konkretne strefy przeznaczenia. To podstawowy sposób na aranżacje pomagające utrzymać porządek w całym mieszkaniu. Mieszkanie zyskuje wizualną przestrzeń, jest dużo łatwiejsze w odkurzaniu, a małe schowku poukrywane wszędzie łatwo zabezpieczyć przed małymi rączkami dzieci.

Układ mebli i schowków w twoim mieszkaniu może bardzo ułatwić ci życie

Kanapa kojarzy ci się za pewne przede wszystkim z siedzeniem. Nic bardziej mylnego. Dzisiejsze kanapy, czy łóżka często zapewniają komfort również dzięki dodatkowym funkcjom jakie posiadają. Specjalna szuflada na pościel już nikogo nie dziwi, ale wysuwana z kanapy lampka nocna, mały stolik na herbatę, czy pełno wymiarowe biurko niektórych mogą zaskoczyć. Półek i schowków w mieszkaniu nie musi być dużo, ale mają być funkcjonalne. Upychanie rzeczy w za małych szafkach często się źle kończy. Można popsuć mebel i upychane rzeczy. Jeśli dobrze podzielisz daną przestrzeń na strefy zgodne z przeznaczeniem na pewno wystarczy ci miejsca na wszystko.

Większe mieszkania, a może lepiej urządzone? Jak myślisz, co jest ważniejsze.

Niestety, nawet największe mieszkanie można bardzo łatwo zagraci. Dlatego nim zaczniesz dokupować kolejne przedmioty pomyśl najpierw o odpowiedniej aranżacji wnętrza. Małe, ale poukładane, czyste przestrzenie dużo bardziej cieszą oczy na co dzień, niż wielkie pałace pełne nieładu. Codzienne wyjście do pracy, czy na spacer z dzieckiem może być koszmarem, gdy musisz na znalezienie wszystkiego, co potrzebujesz poświęcić dodatkowy czas. Frustracja wzrasta, czasu coraz mniej, a ty dalej zastanawiasz się, gdzie jest twój telefon, czy ulubiona bluzka. Tak nie musi być. Odpowiednie aranżacje ułatwią ci codzienne życie.