Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 5, 2017 in Budowlanka i remonty |

Kupno mieszkania – o czym trzeba pamiętać?

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest obecnie tak rozwinięty, że może zaoferować mnóstwo możliwości każdemu, kogo interesuje zakup mieszkania. Związane z tym oferty odznaczają się ogromnym zróżnicowaniem, zarówno jeśli chodzi o rynek pierwotny, jak i wtórny. W czasie kupowania mieszkania trzeba jednak pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Lepiej podejść do tego z maksymalną uwagą. Jest to w końcu spory wydatek, przy którym nie możemy sobie pozwalać na jakiekolwiek niedopatrzenia.

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Samo szukanie oferty to proces, na który powinniśmy poświęcić jak najwięcej czasu. Istotne jest rzecz jasna to, czy interesuje nas kupno mieszkania na rynku wtórnym, czy pierwotnym. Jeśli szukamy nowego mieszkania, warto najpierw sprawdzić opinie na temat danego dewelopera i zapoznać się z jego wcześniejszymi inwestycjami. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że kupujemy nasze mieszkanie u profesjonalistów.
Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie elementy charakterystyki danego mieszkania które mogą mieć wpływ na to, czy życie w tym miejscu będzie dla nas wygodne. Kwestie takie jak lokalizacja czy najbliższe otoczenie mieszkania mają tu ogromne znaczenie.

Kupowanie używanego mieszkania, remont

Jeśli interesuje nas zakup mieszkania na rynku wtórnym, konieczne będą dodatkowe środki ostrożności. Przede wszystkim musimy bardzo dokładnie sprawdzić lokal, zanim podejmiemy decyzję o zakupie. Niestety, łatwo można natknąć się na nieuczciwych sprzedawców, którzy celowo ukrywają różne wady mieszkania. Takie kwestie mogą wychodzić na jaw dopiero po pewnym czasie, kiedy mieszkanie jest już naszą własnością. Przeprowadzenie koniecznym napraw niesie ze sobą mnóstwo dodatkowych wydatków.
W każdym przypadku potrzebny jest nam notariusz, który potwierdzi zawarcie umowy między nami, a właścicielem mieszkania. Dobrze jest wybrać kogoś sprawdzonego, kto posiada odpowiednie doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu transakcji.

Co bardziej się opłaca?

Zarówno kupno mieszkania na rynku wtórnym jak i pierwotnym może być bardzo opłacalne – wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Czasami używane mieszkanie może wymagać gruntownego remontu, ale jego odnowienie i tak będzie kosztowało znacznie mniej, niż zakup nowego mieszkania.
W czasie kupowania mieszkania nie można podejmować żadnych pochopnych decyzji. Trzeba pamiętać, że jest to wielki wydatek i ogromne obciążenie dla naszego budżetu. Lepiej zatem dokładnie przeanalizować każdą ofertę aby mieć stuprocentową pewność, że wybieramy faktycznie coś najlepszego.