Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 22, 2019 in Budowlanka i remonty |

Jak dostać kredyt na dom?

Jak dostać kredyt na dom?

Jeśli marzymy o własnym domu, bardzo często może się okazać, że jego koszt nas przerośnie. W takiej sytuacji warto rozważyć kredyt na dom. Jak go dostać? To bardzo proste. Wystarczy podążać tym schematem. Pozwoli nam to przygotować się do rozmowy z przedstawicielem banku i umożliwi uniknięcia wielu nieporozumień.

Sprawdź swoją wypłacalność

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić jest sprawdzenie naszej zdolności kredytowej. Dzięki temu będziemy mogli w prosty sposób ocenić czy stać nas na dany kredyt. Możemy zrobić to za pomocą symulacji kredytowej, którą możemy samodzielnie przeprowadzić przez internet. Warto też rozważyć czy mamy jakiś wkład własny, który może znacznie obniżyć koszty kredytu.

Pomyśl ile pieniędzy potrzebujesz

Kolejnym krokiem powinno być zastanowienie się ile tak naprawdę chcemy pożyczyć. W tym celu musimy oszacować ile będzie nas kosztować budowa naszego wymarzonego domu i sprawdzić jaki kredyt na dom będzie dla nas idealny.

Znajdź kredyt dla siebie

Kiedy dowiemy się już ile chcemy pożyczyć, powinniśmy zabrać się za poszukiwanie odpowiedniego kredytu. W tym celu warto przejrzeć oferty, które aktualnie mają różne banki i porównać je ze sobą. W internecie znajdziemy strony, które zrobią to za nas. Wystarczy, że określimy ile chcemy pożyczyć i na jak długo, a strona pokaże nam przeróżne oferty i pomoże zdecydować która z nich jest najkorzystniejsza.

Przygotuj się do rozmowy z przedstawicielem banku

Najważniejsze tutaj jest to, żeby mieć odpowiednie dokumenty. Bez nich nie uda nam się dostać wymarzonego kredytu. Jeśli pójdziemy do banku przygotowani, cały proces zajmie dużo mniej czasu. Jakie dokumenty musimy mieć przy sobie?
-dowód osobisty albo inny dokument potwierdzający naszą tożsamość,
-zaświadczenie o zarobkach, które możemy dostać od naszego pracodawcy,
-w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, będziemy potrzebować PITu za zeszły rok,
-projekt budowy, dziennik budowy, pozwolenia i niezbędne decyzje.

Złóż wniosek i poczekaj na decyzję

Na tym etapie możemy już złożyć wniosek o kredyt na dom. Przez ten proces przeprowadzi nas pracownik banku. Wszystko powinno pójść szybko, jeśli wcześniej przygotowaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty. To, ile będziemy musieli poczekać na decyzję zależy tylko i wyłącznie od banku, który wybraliśmy.

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, teraz możemy już tylko czekać na wypłatę pieniędzy i zabrać się za rozpoczęcie budowy naszego wymarzonego domu!