Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 2, 2018 in Budowlanka i remonty |

Funkcjonalne drzwi wewnętrzne

Oferta rynkowa drzwi wewnętrznych jest niezwykle szeroka. W obecnych czasach producenci prześcigają się w wykorzystywaniu coraz to nowych materiałów, kombinacji wzorów oraz kolorów. Poza budową i rodzajem wykończenia powierzchni, drzwi wewnętrzne różnią się często sposobem otwierania.

Drzwi wewnętrzne to bardzo ważny element wykończenia każdego wnętrza mieszkania. Dzięki odpowiednio dobranym drzwiom nasz dom staje się zespołem połączonych ze sobą pomieszczeń, które w razie potrzeby możemy od siebie oddzielić, zapewniając sobie komfort oraz prywatność. Przy wyborze drzwi powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem, ale również ich funkcjonalnością. Do pomieszczeń użytkowych typu pokoje, kuchnia czy łazienka powinno się zakupić drzwi o minimalnej szerokości osiemdziesięciu centymetrów natomiast węższe można zamontować do spiżarni czy też garderoby. Dużą popularnością na rynku budowlanym cieszą się drzwi Rzeszów. W mieście tym można zakupić niezwykle ciekawe drzwi o unikatowym designu, które nadają każdej wewnętrznej przestrzeni nowy wymiar. Drzwi Rzeszów to produkty doskonałej jakości charakteryzujące się nie tylko bardzo bogatym wzornictwem, ale również szybkim montażem, wytrzymałą konstrukcją oraz szeroką paletą kolorów trwałych oklein dostosowaną do aktualnych trendów. Jednak aby zakupione drzwi służyły nam przez szereg długich lat to przy wyborze odpowiedniego produktu, oprócz wyglądu i kolorystyki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane, ponieważ ma to niezwykle istotny wpływ na późniejsze funkcjonowanie oraz komfort użytkowania drzwi przez poszczególnych domowników.

Z jakiego materiału warto zakupić drzwi do naszego mieszkania?

Obecnie dostępne na rynku drzwi wewnętrzne są wykonywane z różnorodnych materiałów, co w znacznym stopniu rzutuje na ich zastosowanie oraz dostępne wzornictwo. Niezwykle popularne są tradycyjne drzwi z drewna litego lub klejonego warstwowo. Drzwi klejone mają zazwyczaj lepsze parametry techniczne oraz są tańsze, dlatego tez cieszą się dużym popytem wśród wielu klientów. Drzwi drewniane produkuje się przeważnie z twardego drewna z sosny, dębu, buku oraz mahoniu. Ponadto w wielu sklepach oraz e – sklepach można zakupić drzwi wykonane z płyt drewnopochodnych gładkich lub tłoczonych, wiórowych albo pilśniowych. Najczęściej do produkcji wykorzystuje się twarde płyty MDF oraz bardzo twarde płyty HDF. Im są one twardsze tym odporniejsze na pękanie. Na rynku nie brakuje też innowacyjnych drzwi wykonanych ze szkła montowanego w aluminiowych lub drewnianych ramkach. Bardzo często drzwi szklane występują także jako bezramowe. Szkło, z którego są one wykonywane musi być odpowiednio hartowane albo klejone.
Jeśli chodzi o konstrukcję, to drzwi z drewna oraz płyt dzielą się na płytowe oraz płycinowe. Pierwsze z nich wykonane są z jednolitej płyty z materiału drewnopochodnego lub ramy drewnianej oklejona cienką płytą. Z kolei skrzydło płycinowe składa się z dzielonej ramy oraz wypełniających ją płycin. Jego rama jest wykonana z drewna litego lub klejonego warstwowo, płyciny z drewna, sklejki, tworzywa lub hartowanego szkła.

Rodzaje drzwi wewnętrznych.

Decydując się na zakup drzwi warto dobrze zastanowić się nad trafnym wyborem. Wśród wielu rodzajów można wymienić drzwi wewnętrzne rozwierane, przesuwne, składane i harmonijkowe oraz wahadłowe. Drzwi rozwierane są najbardziej popularne i oferowane w największej gamie kolorystycznej. Mogą one być jedno lub dwuskrzydłowe. Drzwi jednoskrzydłowe mogą być lewe albo prawe. Jak zatem ustalić, które będą odpowiednie do naszego pomieszczenia. Otóż stojąc w pomieszczeniu, do wnętrza którego drzwi się otwierają, musimy popatrzeć na zawiasy. Jeżeli są one po lewej stronie to potrzebujemy drzwi są lewe, natomiast jeśli po prawej, to musimy zakupić drzwi prawe. Drugim często kupowanym rodzajem są drzwi przesuwne, w których jedno lub dwa skrzydła przesuwają się na szynie. Podwiesza się je na wózkach, w prowadnicy montowanej tuż nad otworem drzwiowym. Po otwarciu drzwi ich skrzydło zachodzi na ścianę, albo chowa się w ukrytej kasecie. Wymiana takich drzwi wiąże się zazwyczaj z wyburzeniem części ściany oraz budową nowej, z profili stalowych. Drzwi przesuwne doskonale sprawdzają się w takich pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na tradycyjne drzwi otwierane. Kolejnym rodzajem są drzwi składane i i harmonijkowe. W drzwiach składanych skrzydło tworzą poszczególne pionowe elementy, połączone ze sobą zawiasami. Drzwi harmonijkowe są do nich bardzo podobne, z tym że wąskich elementów jest znacznie więcej.
Zarówno drzwi składane jak i harmonijkowe zajmują mniej miejsca niż drzwi otwierane, ale po ich złożeniu znacznie zmniejsza się szerokość otworu. Ostatnim rodzajem są drzwi wahadłowe. Ich skrzydło można otwierać na obie strony, ruchem wahadłowym. Z reguły w domkach jednorodzinnych pojawiają się one rzadko.
Co prawda wybór drzwi wewnętrznych jest ogromny, niemniej wybór odpowiednich nie należy do rzeczy łatwych. Przed wyborem odpowiednich, należy dobrze przemyśleć swoją decyzje, gdyż odpowiednio dobrane drzwi do naszego wnętrza powinny nam służyć przez długie lata.