Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 29, 2022 in Budowlanka i remonty |

Czym są witacze i gdzie można je wykorzystać?

Czym są witacze i gdzie można je wykorzystać?

Władze miast i właściciele różnego rodzaju przedsiębiorstw wykorzystują specjalne tablice z napisami, aby zaznaczyć granice administracyjne lub wyróżnić konkretną firmę na tle konkurencji. Taka forma reklamy nazywana jest właśnie witaczami. Dlaczego są one tak popularne? Gdzie umieszcza się je najczęściej? Dowiedz się, jakie korzyści przynosi tego rodzaju promocja miast i obiektów.

W jakich miejscach można spotkać witacze?

Tablice z nazwami ustawiane są najczęściej przy wjazdach do miast i gmin, ale sprawdzają się też jako oznaczenia ulic lub firm. Ich zadaniem jest przede wszystkim właściwe pokierowanie odwiedzających w konkretne miejsce. Dlatego niezmiernie istotne jest odpowiednie umieszczenie witaczy. Niewidoczne lub zasłonięte roślinami napisy nie będą poprawnie spełniać swojej funkcji.

Witacze, które są dobrze wkomponowane w przestrzeń publiczną, są bardzo ważnymi elementami małej architektury. Wpływają na wizerunek miasta, a także całego regionu. Pokazują gościnność danego miejsca i są nieocenioną pomocą dla turystów i klientów.

Czym wyróżniają się dobre witacze?

Trzeba mieć na uwadze, że witacze to nie tylko tablice informacyjne, ale także szyldy reklamowe, które mają zachęcać odwiedzających do kolejnych wizyt czy zakupów. Dlatego projekt napisu musi odznaczać się oryginalnym wzorem, pomysłową treścią i starannym wykonaniem. Niepowtarzalny wygląd sprawi, że witacz będzie wyróżniał się na tle innych obiektów małej architektury i szybko stanie się punktem orientacyjnym w mieście.

Świetnym pomysłem jest oświetlenie tablicy. Takie rozwiązanie sprawi, że będzie ona widoczna nie tylko w ciągu dnia, ale także przez całą noc. Dzięki temu miejsce zapisze się w pamięci wielu turystów. Oświetlenie ułatwi też poruszanie się w mieście po zmroku.

Jakie są rodzaje witaczy?

Witacze dzieli się przede wszystkim ze względu na materiały, które wykorzystano do produkcji tablicy. Najczęściej stosuje się stelaże aluminiowe bądź stalowe. Cechują się one wyjątkową odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Solidne tworzywa nie są wrażliwe na opady, mróz i promienie słoneczne. Zazwyczaj lepszym wyborem są witacze aluminiowe, ponieważ charakteryzują się prostym montażem. Stalowe konstrukcje wykorzystuje się przede wszystkim do bardzo wysokich tablic.

Czasami do produkcji witaczy wykorzystuje się też drewno. Jest to materiał, który świetnie prezentuje się w niektórych projektach. Niestety drewna nie jest odporne na wilgoć i zmienną pogodę, dlatego kupując taką tablicę, należy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty utrzymania. Odpowiednie zabezpieczenie sprawi, że witacz będzie prezentował się świetnie przez długie lata.

Gdzie kupić witacze wysokiej jakości?

Wszystkie obiekty małej architektury miejskiej najlepiej kupować bezpośrednio od zaufanych i sprawdzonych producentów. Jednym z nich jest firma Konstalmet, która działa na rynku od wielu lat. W ofercie można znaleźć wiele różnych modeli witaczy, wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Produkty wykonane z dbałością o każdy detal będą solidne i estetyczne.