Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 12, 2017 in Budowlanka i remonty |

Budowa domu – najważniejsze etapy

Budowa domu – najważniejsze etapy

Budowa nowego domu jest procesem, który można podzielić na kilka etapów. Taki podział jest bardzo istotny. Dzięki temu można stopniowo realizować kolejne kroki i przeprowadzić budowę w bardzo uporządkowany sposób. Jednym z pierwszych kroków jest oczywiście przygotowanie fundamentów pod budowę całego obiektu. Fundamenty odgrywają niezwykle istotną rolę w każdym budynku. To właśnie one decydują o jego stabilności i sprawiają, że obiekt jest bezpieczny dla użytkowników. Przyjmują one na siebie cały ciężar budynku. Muszą być zatem zaprojektowane we właściwy sposób i przede wszystkim wykonane z jak najlepszych materiałów.
Obecnie na rynku stosuje się kilka różnych technologii wykonywania fundamentów. Jednym z chętnie stosowanych rozwiązań są bloczki fundamentowe. Doskonale sprawdzają się one szczególnie w budownictwie jednorodzinnym. Jeśli ktoś planuje zatem budowę zwykłego domu, to zdecydowanie warto zainteresować się nimi bliżej – dzięki ich uniwersalności i doskonałym cechom można je wykorzystywać na różne sposoby.

Nowy dom. Zastosowania bloczków fundamentowych

Jak sama nazwa wskazuje, takie bloczki są stosowane głównie do budowy fundamentów. Tworzy się z nich ściany fundamentowe, co samo w sobie jest niezwykle ważnym zadaniem. To właśnie bloczki betonowe przyjmują na siebie większość ciężaru i nacisku budynku, który na nich spoczywa. Oprócz tego mogą być wykorzystane do budowy innych elementów domu. Dobrze sprawdzają się jako materiał na ścianki działowe lub elementy ogrodzeń.

Najważniejsze cechy bloczków fundamentowych

Wybierając bloczki fundamentowe musimy mieć na uwadze przede wszystkim ich wysoką jakość. Dobry poziom wykonania oraz cechy takie jak odporność na ściskanie lub warunki atmosferyczne są tutaj kluczowe. Nigdy nie należy oszczędzać na tym materiale, bowiem takie podejście może sprawić, że cały budynek nie będzie zbyt stabilny.
W sklepach znajdziemy bloczki betonowe o bardzo zróżnicowanych wymiarach. Również to jest bardzo istotne. Odpowiednie dopasowanie wymiarów bloczków do swoich potrzeb pozwala na stworzenie trwałej i wytrzymałej konstrukcji.
Ciekawą odmianą tych materiałów są bloczki z wydrążeniami w środku. Pozostawienie w niektórych miejscach bloczku pustej przestrzeni nie wpływa negatywnie na jego cechy. Przeciwnie, dzięki obecności w środku powietrza bloczek nabiera dodatkowych właściwości termoizolacyjnych. Pusta przestrzeń pozwala jednocześnie na zaoszczędzenie materiału.
Fundamenty z bloczków betonowych to świetne rozwiązanie w domach jednorodzinnych. Oprócz tego bloczki te mogą być wykorzystane przy budowie domu na wiele innych sposobów.