Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 30, 2019 in Budowlanka i remonty |

Style aranżacji

Kupując nowe mieszkanie mamy w głowie pewne wyrażenia na jego temat oraz styl w jakim będziemy chcieli je wykończyć. Przeszukujemy internet oraz odwiedzamy sklepy z akcesoriami wnętrzarskimi lub meblami, aby przyjrzeć się wszystkiemu dokładnie i wybrać styl, który najbardziej nam odpowiada. Wybór jest nieograniczony i możemy dowolnie łączyć ze sobą wiele elementów, które połączone nadadzą klimat i właściwy charakter naszym pomieszczeniom.

Vintage

Coraz popularniejszy staje się styl przypominający wystrój wnętrz z dawnych lat. Meble mają swój indywidualny charakter i jednocześnie muszą być bardzo funkcjonalne. Powrót do czasów PRL przypomina o ówczesnych tapczanach oraz meblościankach, które obecnie przybierają nieco bardziej stylową formę. Dodatki, które wyglądają jak żywcem wyjęte z dawnych PRL-owskich mieszkań, obecnie robią wielki szał i są poszukiwane przez wiele młodych osób urządzających swoje wnętrza. Dywany mają swój niepowtarzalny charakter i nadają przytulności.

Skandynawski

Nie słabnącą popularnością już od kilku lat cieszy się aranżacja wnętrz w stylu skandynawskim. Charakteryzuje się stonowanymi i jasnymi kolorami, które są doskonałym tłem dla kolorystycznych akcentów. Pastelowe dodatki i meble w kolorze prawdziwego drewna są bardzo naturalne i cieszą oko. Pokoje sprawiają wrażenie przestrzennych i bardzo minimalistycznych. Meble muszą być nie tylko ładne, lecz także bardzo praktyczne. Tapicerowane skrzynki doskonale wpisują się w charakter skandynawskich wnętrz i łączą w sobie ładne wykończenie oraz funkcjonalność. Sypialnie, w których znajdują się tapicerowane skrzynki nie potrzebują wielu dodatkowych skrzyń lub komód do przechowywanie pościeli i wielu innych akcesoriów, ponieważ wszystko znajdzie swoje miejsce. Tkaniny wykorzystywane w dodatkach w stylu skandynawskim powinny być możliwie jak najbardziej naturalne i delikatne.

Nowoczesny

Styl nowoczesny to przede wszystkim duża elegancja i jednocześnie nowoczesna forma. Dywany i dodatki w wyszukanych kolorach oraz wzorach, doskonale nadają charakter pomieszczeniom i zwracają na siebie uwagę. Sypialnia w nowoczesnym stylu to przede wszystkim szlachetne tkaniny i stylowe wykończenie wszystkich elementów takich jak tapicerowane skrzynki, duże łóżko oraz szafki nocne przy łóżku. Meble, które posiadają nietypową formę są bardzo wyszukane i doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Jeden taki akcent pozwala na minimalistyczne wykończenie reszty pomieszczenia, zwracając na siebie główną uwagę. Nowoczesny styl to przede wszystkim kolory takie jak czerń, biel, szary i granatowy. Kolorowe akcenty w szalonych barwach i wzorach dozwolone są w postaci dodatków takich jak na przykład dywany lub obrazy powieszone na ścianach.
Jednak niezależnie od naszego wyboru, wystrój wnętrz powinien przede wszystkim być możliwie jak najbardziej spójny i być wykończony w jednolitym stylu, aby nie wprowadzać nie potrzebnych elementów burzących charakter i klimat pomieszczeń.