Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2019 in Budowlanka i remonty |

Symulacja kredytowa – na czym polega?

Symulacja kredytowa pozwala nam uzyskać informację czy będziemy mogli dostać kredyt, o który się staramy. Dzięki kalkulatorom kredytów online możemy samodzielnie sprawdzić czy bank udzieli nam pożyczki zanim jeszcze udamy się do placówki. Dzięki niemu dowiemy się nie tylko czy w ogóle mamy szanse na kredyt, ale też na jakie raty będziemy musieli się przygotować. Jak to zrobić?

Sprawdź dostępną ofertę

Zanim zabierzemy się za przeliczanie rat kredytu, powinniśmy zapoznać się z ofertą, którą w danym momencie proponują nam banki. Najświeższe informacje o kredytach hipotecznych znajdziemy w porównywarkach kredytowych. Wystarczy, że wpiszemy wartość nieruchomości, którą zamierzamy wpisać, kwotę kredytu i czas, jakiego będziemy potrzebować na jego spłatę. Pojawi nam się cała lista przeróżnych opcji, z których będziemy mogli wybierać. W dodatku zobaczymy wszystkie dane w jednym miejscu, dzięki czemu będziemy mogli wybrać opcję, która będzie dla nas najbardziej korzystna w danym momencie. Kiedy znajdziemy coś, co nas zainteresuje, kolejnym krokiem powinna być symulacja kredytowa.

Symulacja kredytu – o czym warto pamiętać?

Kiedy uzyskamy już wszystkie niezbędne informacje o kredytach hipotecznych, możemy przejść do symulacji kredytowej. O czym musimy pamiętać przechodząc przez ten proces?
Symulator kredytowy pozwoli nam przygotować zestawienie rat kredytu, dzięki czemu będziemy mogli poznać koszty zobowiązania i będziemy wiedzieli na co musimy się przygotować. Warto przygotować sobie kilka wariantów i zorientować się, który z nich będzie dla nas bardziej korzystny. Robiąc to, musimy pamiętać o tym, że równa rata będzie mniej korzystna od malejącej. Wynika to z tego, że podczas całego czasu kredytu zapłacimy więcej. Nie mniej jednak, ma ona swoje zalety. Jej kwota nie zmienia się, a więc co miesiąc płacimy tyle samo. W przypadku rat malejących, na początku spłaty będziemy płacić znacznie więcej. Nie mniej jednak, decydując się na raty malejące, prawdopodobnie spłacimy zobowiązanie szybciej. Wszystko powinno zależeć od tego, jakimi pieniędzmi dysponujemy w danym momencie.

Podsumowując…

Symulacja kredytowa jest bardzo przydatnym narzędziem, dzięki któremu będziemy mogli przygotować się do wizyty w banku. Musimy jednak pamiętać o tym, że pokazuje nam ona tylko orientacyjne kwoty, a prawdziwy koszt kredytu poznamy dopiero w placówce banku. Nie mniej jednak, z pewnością warto z niego korzystać, żeby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.