Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 26, 2021 in Wnętrze |

Jak czyścić meble skórzane?

Skórzane meble to bardzo często prestiżowe i eleganckie modele. Wygodne meble wypoczynkowe lub krzesła, które wykończono skórą, dodają estetyki każdemu wnętrzu oraz sprawiają, że codzienny relaks lub posiłki będą jeszcze przyjemniejsze. Meble takie cieszą oczy i są bardzo wygodne, jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Skóra to materiał, który musimy zabezpieczyć przed uszkodzeniami i regularnie czyścić, aby wciąż zachowała swoje właściwości i piękno. Jak zatem dbać o meble skórzane?

Podstawowa pielęgnacja mebli skórzanych może opierać się między innymi na ich odkurzaniu. W trakcie regularnych, na przykład cotygodniowych porządków, wystarczy odkurzyć również powierzchnię skórzanych mebli i usunąć z niej wierzchnią warstwę kurzu. Meble ze skóry należą do najbardziej eksploatowanych mebli w domowej aranżacji, a specyfika ich użytkowania sprawia, że kurzu nie powinno być na nich dużo. W końcu usuwamy go każdego dnia, gdy korzystamy z sofy lub z krzesła.

Co jeszcze robić?

Do pielęgnacji mebli skórzanych na mokro, idealnie sprawdza się mieszanina wody i płatków mydlanych lub mydła. W takim płynie wystarczy zamoczyć delikatną ściereczkę, a następnie dokładnie ją wycisnąć. Delikatną szmatką możemy przetrzeć skórzane elementy, aby przywrócić skórze blask i elastyczność. Niektóre skórzane meble posiadają również trudno dostępne miejsca, gdzie nie sposób dotrzeć ręką ze ściereczką. W takich wypadkach możemy wykorzystać szczoteczkę do zębów, które w tym wypadku będzie przeznaczona do pielęgnacji trudno dostępnych miejsc w meblach skórzanych.

Skóra to materiał, który można bardzo łatwo uszkodzić. W związku z tym zawsze w trakcie jej czyszczenia zachowajmy delikatność i umiar. W sytuacjach, gdy na powierzchnię skóry spadnie nam jedzenie lub wyleje się płyn, powinniśmy od razu to posprzątać. Pozostawienie zabrudzonej powierzchni skóry na dłużej może sprawić, że bardzo trudno będzie ją wyczyścić lub pozostanie na niej trwały ślad, który wpłynie negatywnie na estetykę mebla. Jeżeli zadbamy o regularną pielęgnację, to meblami ze skóry będziemy się cieszyć bardzo długo. Więcej porad dotyczących domowych porzadków możecie znaleźć tutaj https://www.meble.pl/poradnik/sprzatanie/.

Kategoria: dom