Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2019 in Budowlanka i remonty |

Ślub i wesele i wspólne mieszkanie

Ślub i wesele i wspólne mieszkanie

W życiu większości kochających się par nadchodzi moment, kiedy decydują się pójść o krok dalej i wziąć ślub. Temu poważnemu krokowi towarzyszy zwykle wystawne przyjęcie, bowiem każdy chciałby podzielić się swoim szczęściem z najbliższą rodziną oraz przyjaciółmi. Niestety ze zorganizowaniem przyjęcia weselnego związane są bardzo duże koszta. Począwszy od wynajęcia wymarzonej sali, która pomieści wszystkich naszych gości, poprzez odpowiednie menu, Aż po zapewnienie im niebanalnej rozrywki choćby tylko w postaci dj-a czy zespołu, choć możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Ponadto chwile te warto uwiecznić, do tego doliczyć należy więc koszty wynajmu fotografa i kamerzysty. Dla każdej panny młodej ogromne znaczenie ma także przepiękna suknia, buty, fryzura, makijaż i dodatki.

 

Pan młody także nie powinien zostawać w tyle, należy więc zakupić nowy garnitur, krawat i buty. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze mniejsze koszta, takie jak zakup zaproszeń i rozesłanie ich do gości, zakup kwiatów czy drobnych upominków dla rodziców, część osób decyduje się także na prezenty dla świadków, a nawet wszystkich gości. Oczywiście pamiętać należy o tym, że od wystawnego przyjęcia dla kilkudziesięciu gości ważniejsza jest tego dnia miłość pomiędzy dwojgiem ludzi i to ona powinna być celebrowana – nawet w skromnym gronie najbliższych osób w domowym zaciszu. Ponadto pieniądze, które wydać należy na zorganizowanie hucznego przyjęcia spożytkować można w inny sposób, na przykład na mieszkanie, które da młodej parze lepszy start w dalsze, wspólne życie, na samochód, który znacznie je ułatwi czy też na wymarzoną podróż poślubną. Jeśli jednak wesele jest dla ciebie ważne, lecz musisz liczyć się z ograniczonym funduszem zastanów się, w jaki sposób możliwe jest zredukowanie kosztów całego przedsięwzięcia.

 

Możesz spróbować ograniczyć listę gości do tych osób, bez których nie wyobrażasz sobie tego wielkiego dnia. Zamiast drogiej sukni prosto z modnego salonu pomyśl o wypożyczeniu bądź uszyciu podobnego modelu. Część dekoracji z pewnością uda się wam przygotować samodzielnie – możesz poprosić o to najbliższą rodzinę i przyjaciół. Świetną zabawę zamiast kilkuosobowego zespołu zapewnić może cieszący się dobrą opinią dj. Również wszelkie dodatkowe atrakcje, jak czekoladowe fontanny czy barman serwujący wyszukane drinki są z pewnością kuszące, ale po czasie wyparują z pamięci waszych gości. To, o czym wszyscy będą natomiast pamiętać, to wasze szczęście. Bo to ono jest przecież tego dnia kluczowe, wszystko inne może zejść na dalszy plan.