Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 21, 2018 in Budowlanka i remonty |

Wykończanie wnętrz w mieszkaniach od dewelopera

Wykończanie wnętrz w mieszkaniach od dewelopera

Budowa domu, a następnie wykończenie wnętrza to nie łatwe zadanie dla wielu inwestorów. Wielu z nich często obawia się, czy prace budowlane pójdą zgodnie z planem i czy efekt końcowy będzie w pełni zadowalający. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na oddanie wymarzonego domu w ręce profesjonalistów lub zakup mieszkania „pod klucz”

Każdy z nas chciałby cieszyć się posiadaniem nowoczesnego mieszkania z idealnie wykończonym wnętrzem. Zanim jednak będziemy mogli zacząć wykonywać prace wykończeniowe czeka nas kilka etapów budowy domu. Prace związane z wykończeniem wnętrza możemy rozpocząć, w domu określanym mianem „mieszkanie pod klucz”. Wówczas jest to ostatni moment, aby zdecydować się na wynajęcie profesjonalnego architekta i dekoratora wnętrza, którzy to pomogą nam wykończyć wnętrze mieszkania, w taki sposób, abyśmy czuli się w nim komfortowo przez wiele długich lat.

Mieszkanie „pod klucz” co to znaczy?

Jest to taki stan mieszkania, w którym ściany są pomalowane, podłogi położone, łazienka, salon i kuchnia są już wykończone, a wszystkie drzwi wewnętrzne i okna wstawione. Choć zakup mieszkania pod klucz jest bardzo interesującą ofertą, to szacuje się, że tylko około piętnastu procent nabywców nowych mieszkań decyduje się na takie rozwiązanie. Niemniej zakup mieszkania pod klucz ma sporo zalet. Na tym etapie nie musimy bowiem już poświęcać czasu na zakup materiałów budowlanych, prowadzić negocjacji z ekipą fachowców ani osobiście ich pilnować podczas wykonywania robót budowlanych. Co więcej możemy wziąć jeden kredyt hipoteczny od razu na zakup mieszkania i jego wykończenie, co często jest korzystniejsze finansowo niż korzystanie z oddzielnych kredytów. Oprócz tego deweloperzy mogą wynegocjować znaczne lepsze ceny na materiały oraz usługi niż klienci indywidualni. Zakup mieszkania pod klucz to rozwiązanie, które pozwala też zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ekipa fachowców, która zajmie się pracami wykończeniowymi może wejść do mieszkania jeszcze przed czasem, w którym dostaniemy klucze do nowego lokum. Oprócz wielu zalet wykończenie mieszkania pod klucz ma również sporo wad. Otóż wybór materiałów oraz usług oferowanych przez dewelopera może być znacznie ograniczony. Ponadto wszelkie osobiste pomysły na wykończenie mieszkania mogą mocno podnieść stawkę za usługi deweloperskie.

Jakie są standardy wykończenia mieszkania pod klucz?

Wykończenie mieszkania pod klucz jest bardzo często oferowane przez większość deweloperów w kilku standardach. Najniższy z oferowanych standardów funkcjonuje pod kilkoma nazwami: podstawowy, klasyczny oraz standardowy. Z kolei wyższe standardy to: premium, optimum czy prestige. Im wyższy poziom standardu, tym oczywiście większe koszty zakupu takiego mieszkania. Poszczególni klienci zainteresowani wybraną ofertą otrzymują w dziale sprzedaży wstępną informację o standardach wykończenia mieszkania oraz kosztach każdego z nich. Gdy zdecydują się na zakup któregoś z nich, to wówczas dostają wstępny kosztorys. Następnie udają się do specjalnego biura kosztowego, gdzie zostaje stworzony ostateczny kosztorys, wykonany na podstawie konkretnego projektu mieszkania. W tym czasie można jeszcze wycofać się z oferty, niemniej na tym etapie trzeba już ponieść koszt opracowania projektu. Większość działających na rynku budowlanym deweloperów oferuje wykończenie mieszkania pod klucz według indywidualnego projektu. Niemniej takie rozwiązanie wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami.

Prace wykończeniowe mieszkania z pomocą architekta oraz dekoratora wnętrz.

Gdy zamierzamy zakupić mieszkanie, to wówczas warto pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnego architekta wnętrz, który pomoże nam profesjonalnie zaaranżować wnętrze. Im prędzej skorzystamy z tych usług, tym lepiej. Jeśli już jesteśmy zdecydowani na zatrudnienie architekta, najlepiej zrobić projekt z jego pomocą, zanim zdążymy popełnić szereg istotnych błędów. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ich naprawianie może kosztować nas sporo stresu oraz niepotrzebnych oraz niezaplanowanych wydatków. W przypadku mieszkania kupionego od dewelopera warto na etapie współpracy z architektem poprosić o projekt mieszkania jeszcze zanim staną ściany. Wówczas jest to odpowiedni czas, aby wspólnie z architektem przeanalizować układ mieszkań. Jest to najlepszy moment na ewentualne zmiany takie jak: rozplanowanie pomieszczeń, rozmieszczenie punktów elektrycznych czy podłączeń wodno – kanalizacyjnych. Można to oczywiście zrobić kiedy mieszkanie jest już gotowe do odbioru, ale wyburzanie dopiero co postawionych murów czy przerabianie gotowej elektryki jest dużo droższe niż korekty dokonane na etapie budowy. Niezwykle istotne jest również to, aby dobrze przygotować się do pierwszego spotkania z architektem. Podczas wstępnej wizyty powinniśmy jasno określić zakres współpracy. Niektórzy właściciele mieszkań decydują się na pełen nadzór autorski nad nieruchomością, począwszy od projektu, a skończywszy na przeprowadzce do wykończonego domu. Inni z kolei potrzebują tylko pomocy i wsparcia przy przebudowie niektórych pomieszczeń. Niemniej zarówno w jednym jak i w drugim przypadku warto ustalić ramy czasowe inwestycji.
Dzięki skorzystaniu z profesjonalnych usług architekta, w naszym domu będzie pięknie, miło i przytulnie, co z pewnością sprawi, że będziemy w nim chętnie przebywać.