Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 21, 2017 in Wnętrze |

Urządzanie wymarzonego salonu

Salon to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Pełni on szereg istotnych funkcji. Z jednej strony jest to miejsce, w którym zwykle wypoczywamy i chcemy zrelaksować się po całym dniu. Z drugiej – to właśnie w salonie przyjmujemy swoich gości. Pełni on funkcję wizytówki całego naszego domu. Trzeba zatem szczególnie mocno postarać się w czasie urządzania tego wnętrza. Możliwości jest bardzo wiele, bowiem istnieje mnóstwo ciekawych trendów oraz inspiracji, które możemy wykorzystać do aranżacji swojego salonu. Warto przy tym pamiętać o podstawowych kwestiach, które mają kluczowy wpływ zarówno na wygląd tego pomieszczenia, jak i naszą wygodę.

Wybierz odpowiednie meble

Niezależnie od tego, jaka dokładnie aranżacja salonu nas interesuje, zawsze musimy poświęcić jak najwięcej czasu na wybranie odpowiednich mebli. Powinny one przede wszystkim być dostosowane do rozmiarów naszego salonu. W oczywisty sposób nie w każdym przypadku możemy pozwolić sobie na wymarzone meble, bowiem zwyczajnie brakuje nam na nie miejsca.
Na szczęście przy obecnym wyborze w sklepach możliwa jest piękna aranżacja salonu nawet o niewielkich rozmiarach. W takich sytuacjach doskonałą propozycją są chociażby meble składane. Przykładem jest składany stół, który w razie konieczności można dodatkowo rozłożyć i znacznie zwiększyć jego długość. Dzięki temu, jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy mogli przyjąć więcej gości.

Klasyczny salon

Na samym początku musimy oczywiście określić, jakie aranżacje w wystroju naszego salonu interesują nas najbardziej. Wybór jest bardzo szeroki, bowiem salony są urządzane obecnie na najróżniejsze sposoby. Jednym z pomysłów jest urządzenie tego pomieszczenia w bardziej klasycznym stylu. Taki salon prezentuje się bardzo przytulnie. W stylu klasycznym stawiamy na tradycyjne materiały – przede wszystkim na drewno. Dominują tu raczej jaśniejsze barwy, takie jak biel czy beż. Jest to świetna propozycja dla osób, które lubią wiele ozdób. W tym stylu możemy bowiem pozwolić sobie na pewne “zagracenie” pomieszczenia przy pomocy niewielkich elementów wzbogacających jego wygląd.

Salon w stylu nowoczesnym

Przeciwieństwem stylu klasycznego są nowoczesne pomieszczenia. W tym przypadku powinniśmy postawić na minimalizm, ograniczając wszystkie ozdoby oraz elementy wyposażenia. Takie aranżacje przewidują stosowanie głównie ciemnych, stonowanych kolorów. Wszędzie dominuje prostota i brak skomplikowanych form. Wbrew pozorom, przy zachowaniu tych cech wciąż można stworzyć bardzo wygodny i przytulny pokój do wypoczynku.