Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 21, 2019 in Wnętrze |

Salon w stylu EKO

Salon to pomieszczenie dosyć trudne do zagospodarowania, pełni bowiem wiele różnych funkcji. To tutaj rozgrywa się całe życie rodzinne i towarzyskie. Warto zadbać, aby pokój dzienny był nie tylko funkcjonalny, ale zastosowane w nim aranżacje były modne i zdrowe dla mieszkańców.

Bądź eko

Na pewno w ostatnich latach rozwija się trend na stosowanie ekologicznych rozwiązań. Aranżacja salonu zgodnie z nurtem eko nie jest jednak tak trudna jak niektórym się wydaje. Na ryku dostępnych jest mnóstwo produktów, dzięki którym aranżacja salonu w stylu eko będzie przyjemnością, a nie udręką.

Salon z naturalnych materiałów

Materiały naturalnego pochodzenia są tak naprawdę łatwo dostępne i niedrogie. Nie musimy koniecznie szukać wyspecjalizowanych firm oferujących bardzo drogie obicia na meble czy tkaniny typu poszewki na poduszki dekoracyjne. W każdym przeciętnej wielości markecie kupimy w korzystnych cenach bawełniane czy lniane tkaniny, które sprawią, ze nasz salon będzie miał unikalny klimat. To samo tyczy się drewnianych mebli lub tych wykonanych z wyplatanych traw. Część plastikowych elementów jak żabki do zasłon również można zastąpić naturalnymi odpowiednikami np. z metalu.

Unikaj plastiku

Plastik wypełnia nasz współczesny świat. Aranżacje, w których salon wypełniały plastikowe meble to jednak już moda sprzed wielu lat. Nieustannie media obiegają doniesienia o szkodliwości różnych rodzajów plastiku. Trzeba jednak zaznaczyć, że plastik plastikowi nie równy – często problemem nie jest samo tworzywo, a użyte do jego produkcji szkodliwe domieszki, zazwyczaj barwniki.

Dużo roślin

Zieleń i bliskość z przyrodą były zawsze nieodzownym elementem ludzkiego życia. Zadbajmy o odpowiednie aranżacje roślinne na parapetach czy specjalnie zainstalowanych w tym celu półkach naściennych. Rośliny to nie tylko naturalna dekoracja, ale też czystsze powietrze. Odpowiedni dobór roślin może też odstraszać insekty, które w ciepłe miesiące roku ściągają wieczorami do źródeł światła i wlatują do salonu przez otwarte okna.

Bezpieczeństwo dla alergików

Stosowanie materiałów z certyfikatem produkcji ekologicznej to też wentyl bezpieczeństwa dla alergików. W dzisiejszych czasach w produktach przeznaczonych do użytku domowego zaleźć możemy coraz więcej nietestowanych barwników czy syntetycznych mieszanek materiałów wątpliwego pochodzenia. Często kuszą nas meble i dekoracje w okazyjnych cenach, a są one niejednokrotnie produkowane w krajach azjatyckich bez zachowania odpowiednich norm jakościowych i technologicznych.