Polski rynek
Prowadzenie własnego biznesu ma swoje za i przeciw. Warto to sprawdzić… Biznes lokalny to taki, który prowadzisz na terenie własnej wsi, małej miejscowości. Oczywiście, ludzie którzy wiedzieli co robią, znali się na rzeczy, oraz mieli trochę szczęścia, obecnie mogą cieszyć się dużymi biznesami. W sieci znaleźć można niejeden portal dla przyszłych przedsiębiorców i właścicieli firm, który może służyć nie tylko pomocą, ale i wszelakimi inspiracjami. Jedno jest pewne, wszystko musi się kręcić. Biznesu nie można zaniedbać, ani na chwilę. Jadąc na wakacje, odpoczywając z rodziną – trzeba o nim pamiętać. To uwłaczające, ale konieczne.
Biznes w Polsce
Przed rozpoczęciem planowania własnego biznesu, warto przebadać rynek gospodarczy. Mogą pomóc w tym wszelakie analizy i badania rynkowe przeprowadzane przez specjalistów. Czasem sytuacja na danym rynku wygląda lepiej, czasem gorzej. Warto wiedzieć, kiedy opłaca się wejść do gry. jest gospodarką mieszaną. Pocieszającym faktem jest również to, że gospodarka Polski jest szóstą co do wielkości gospodarką w Unii Europejskiej i największą wśród członków Unii Europejskiej z krajów byłego bloku wschodniego. Pod względem innowacji w produkcji i gospodarce polskie przedsiębiorstwa należą do najmniej aktywnych w Unii Europejskiej. Silnymi stronami polskiej gospodarki są natomiast zasoby ludzkie, inwestycje przedsiębiorstw, aktywa intelektualne oraz wyniki gospodarcze. Mimo że Polska gospodarka dogania kraje Zachodu Europy, proces ten postępuje niestety powoli. Ponadto wejście do UE spowodowało gwałtowny wzrost emigracji zarobkowej, przede wszystkim do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i Irlandii.
Gospodarka nieruchomościami
Rynek nieruchomości zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. To się raczej nie zmieni. Przepisy ustawy o gospodarce nieruchomościami dotyczą: gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa oraz własność jednostek samorządu terytorialnego, a także podziału nieruchomości, ich scalania, pierwokupu, wywłaszczania i zwrotu wywłaszczonych nieruchomości, udziału w kosztach budowy urządzeń infrastruktury technicznej, wyceny oraz działalności zawodowej, której przedmiotem jest gospodarowanie nieruchomościami. W każdym polskim mieście od lat planuję prawdziwy szał budowlany – Wrocław nie jest pod tym względem wyjątkiem, mimo wysoko rozwiniętej do tej pory gospodarki rynkowej. Od kilku lat na rynku nieruchomościami, także tym wrocławskim, mamy do czynienia z systematycznymi i to znaczącymi wzrostem zapotrzebowania na budynku mieszkalne. Łączna liczba transakcji mieszkaniowych na rynkach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz w Trójmieście jest co roku naprawdę wysoka. Analizy i prognozy pokazują, że rynek mieszkaniowy we Wrocławiu jest ciągle chłonny nowości i otwarty na różne formy wynajmu. Z roku na rok biznes ten staje się coraz bardziej przewidywalny. Dlatego też warto śledzić nowe trendy oraz bilanse, i być może rozpocząć karierę w tym biznesie.
Najnowsze komentarze