Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 24, 2021 in Wnętrze |

Postaw na naturalne kolory w swojej kuchni z drewna!

Postaw na naturalne kolory w swojej kuchni z drewna!

Naturalne kolory w drewnianej kuchni

Jeżeli masz drewnianą kuchnię, zapewne zastanawiasz się, jakie kolory będą odpowiednie, aby całość prezentowała się gustownie i ciekawie. Musisz jednak wiedzieć, że wszystko zależy od rodzaju drewna i jego koloru – inne odcienie dobieramy do ciemnych mebli kuchennych, inne zaś do jasnych. Koniecznie sprawdź, w jaki sposób uzyskać stylowy wygląd pomieszczenia kuchennego, na co zwrócić szczególną uwagę przy urządzaniu kuchni w drewnie oraz, które naturalne kolory będą najlepsze!

Bielone meble kuchenne – jakie tło i dla jakich wnętrz?

Świetnym tłem dla bielonych, bardzo modnych mebli kuchennych są jasne barwy w palecie szarości. Bielone meble mogą być wykorzystane w kuchniach urządzonych w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Ciekawym pomysłem na tło jest też na przykład czerwona cegła na jednej ścianie. Czerwony kolor, co prawda nie jest naturalną barwą, ale wspaniale ociepla kuchenne wnętrza. Pamiętaj, że jest dobry sposób na jedynie dosyć duże kuchnie. Kiedy dysponujesz mało klitką kuchenną, wówczas koniecznie postaw na zdecydowanie szare powierzchnie ścian. Przy wyborze farby kieruj się nie tylko kolorem, zwróć szczególną uwagę czy dany produkt jest plamoodporny, a także czy jest odporny na szorowanie i zmywanie na mokro. To bardzo ważne, ponieważ w małej kuchni ściany o wiele łatwiej się tłuszczą niż w dużych pomieszczeniach. Podczas gotowania tłuszcz pryska we wszystkie strony, brudząc też inne powierzchnie, a przede wszystkim ściany.

Ciemne meble kuchenne – jakie kolory ścian będą najlepsze i nie przytłoczą wnętrza?

Naturalne kolory w drewnianej kuchni wypadają zawsze dobrze, także wtedy, gdy fronty Twoich kuchennych szafek mają ciemny odcień. Jeżeli masz dużą dobrze nasłonecznioną kuchnię oraz meble kuchenne o ciemnym wybarwieniu, możesz wybrać aranżacje ze złotymi dodatkami. Warto także wyeksponować wyposażenie kuchni na karmelowym lub miodowym tle, które fantastycznie odbija promienie słoneczne i sprawia, że kuchnia jest naprawdę ciepłym i przytulnym wnętrzem, gdzie chętnie przebywamy. Dodatkowo jasne odcienie nadają całemu wnętrzu wyjątkowego klimatu – kuchnia stanie się waszym ulubionym miejscem! Jeżeli jesteś tradycjonalista ją w Wybierz ściany w kolorze kawy z mlekiem.
Ściany zielone I w kolorze pudrowego różu
Kolor pudrowy oraz zielony wspaniale wpływa na nasze samopoczucie. W jasnych optymistycznych wnętrzach czujemy się świetnie. Zarówno zieleń jak i pudrowy róż pasują niemal do wszystkich typów drewnianych kuchni. W poszukiwaniu inspiracji sięgnij po katalogi i poszukaj zdjęć w sieci.