Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 21, 2019 in Budowlanka i remonty |

Pomieszczenia w mieszkaniu

Pomieszczenia w mieszkaniu

Poczas mieszkania we własnym mieszkaniu przychodzi taki moment, że pragniemy dokonać pewnych zmian i wprowadzić nowe elementy do wystroju naszych wnętrz. Każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego podejścia niezależnie czy jest to mieszkanie w bloku czy własny dom z ogródkiem i podwórkiem.

Kuchnia

Kuchnia jest pomieszczeniem nazywanym sercem domu. W tym miejscu przygotowujemy wszystkie posiłki i wypiekamy słodkie desery. Kuchnia jest również pomieszczeniem, w którym często przechowujemy żywność, dlatego projektowanie wnętrz kuchennych wymaga dużej staranności i dbałości nawet o najmniejsze szczegóły. Wszystkie szafki powinny być pojemne i przeznaczone dla właściwych rzeczy. Przechowywanie naczyń oraz garnków wymaga innych przystosowań niż produkty spożywcze. Dodatkowo sprzęty kuchenne muszą być praktyczne i proste w użytkowaniu dla wszystkich domowników. W kuchni bardzo ważny jest blat roboczy, który zbyt mały może być niepraktyczny i zawalony niepotrzebnymi elementami. W kuchni często musi także znaleźć się stół jeśli w mieszkaniu nie ma miejsca na osobną jadalnię. Stół powinien wtedy zajmować niewiele miejsca i mieć możliwość rozłożenia w razie potrzeby lub wizyty większej ilości gości.

Łazienka

Projektowanie wnętrz łazienki nie jest szczególnie wymagające. Należy zastanowić się czy w łazience musi się znaleźć pralka i miejsce na suszenie prania. Dobrze jest także przeznaczyć trochę miejsca na szafki do przechowywania akcesoriów, kosmetyków i ręczników. Trzymanie wszystkich tych rzeczy poza łazienką jest bardzo niepraktyczne. Wybór pomiędzy wanną oraz prysznicem również jest istotny, ponieważ często łazienki nie są na tyle duże aby pomieścić jedno i drugie. Duże lustro nad umywalką oraz duże oświetlenie do dodatki, które mogą całkowicie odmieć pomieszczenie łazienki.

Sypialnia

Pokój, który z założenia powinien sprzyjać odpoczywaniu. Projektowanie wnętrz sypialni powinno więc zawierać stonowane barwy i delikatne wykończenie, które nie będzie nazbyt krzykliwe i rzucające się w oczy, ponieważ mogłoby rozpraszać i przeszkadzać w codziennym użytkowaniu. Pojemna szafa oraz miejsce do przechowywanie pościeli to konieczność, aby zachować porządek i harmonię we wnętrzach sypialni. Kolory ścian nie mogą być zbyt żywe, aby nie kontrastować i odbijać światła. Natomiast dodatki i akcesoria takie jak zasłony w oknach powinny być szczelne i nieprzepuszczające wiele światła, w przeciwnym razie poranne słońce będzie nas bardzo szybko budzić i przeszkadzać w spokojnym odpoczynku.

Salon

Pomieszczenie najbardziej reprezentatywne, które musi być jednocześnie ładne, lecz także funkcjonalne. Kanapa znajdująca się w salonie powinna posiadać funkcję spania, dzięki czemu niespodziewani goście będą mogli zostać na noc. Spędzanie długich wieczorów oglądając ulubione seriale i filmy lub czytanie książki pod kocem, wymaga odpowiedniego klimatu i przytulnej atmosfery, na którą składa się stonowane oświetlenie, delikatne tkaniny i stonowane kolory.