Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 19, 2021 in Budowlanka i remonty |

Idealny spadek na tarasie

Jeśli planujesz budowę domu z tarasem albo też samego tarasu, to warto się zastanowić jak wykonać go w sposób profesjonalny. Tutaj warto sobie powiedzieć, że nigdy nie może być on idealnie wypoziomowany. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że to miejsce jest szczególne podatne na warunki atmosferyczne a dodatkowo może się okazać, że będzie on przez to niepraktyczny. W tym miejscu warto sobie zadać pytanie jaki spadek na tarasie jest idealny? Dzisiaj odpowiemy sobie na to pytanie!

Projekty budowlane – idealny spadek na tarasie

Ogólnie przyjmuje się, że idealny spadek wynosi około 2%. To bardzo niewiele, jednak zastosowanie tej prawidłowości niesie za sobą szereg korzyści. Po pierwsze tak niewielki spadek jest praktycznie nie do zauważenia w trakcie codziennego użytkowania. Jednocześnie możemy mieć pewność, że zastosowanie tego spadku pozwala nam uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji.
Przede wszystkim to zabezpieczenie przed skutkami warunków pogodowych. Gdy pada deszcz dzięki spadkowi nie zbiera się on na podłodze tarasu. Bez względu czy został on wykończony płytkami czy też drewnem. Dzięki temu materiał, którym wykończyła taras nie ulegnie zniszczeniu związanemu z zamoknieciem. Jednak warto pamiętać, że kałużę czy też mokra podłoga to dopiero połowa problemu. W końcu w tekście mroźnej zimy woda zebrana w szczelinach i fugach może spowodować nieodwracalne i problematyczne uszkodzenia. Wówczas unikniemy również zagrożeni, jakim może stać się również lód na podłodze tarasu. A to przecież również bardzo ważne.

Jak widać spadek na tarasie to bardzo ważny element w trakcie planowania jego konstrukcji. Warto również pamiętać, że dzięki temu spadkowi łatwiej będzie nam nam ustalić, w jakich miejscach co powinniśmy postawić, żeby taras był maksymalnie Wykorzystany i funkcjonalny. Ale to nie wszystko, dzięki temu łatwiej będzie nam okiełznać płożące rośliny, jeśli planujemy je sadzić na brzegach naszego tarasu. Pod wpływem spadku pędy roślin będą pięknie opadać na dół tworząc niepowtarzalny efekt. A to przecież tylko 2%. Nawet tak niewielki spadek daje niesamowity efekt.
Jak widać podłoga naszego tarasu nie może być idealnie wypoziomowana. Jeśli zastosujesz wyżej wymieniony spadek to unikniesz wielu nieprzyjemności związanych z funkcjonowaniem tego miejsca w trudnych warunkach atmosferycznych. Zapewni nam to nie tylko piękna podłogę tarasu na długie lata, ale również Zapewnimy sobie i swoim najbliższym bezpieczeństwo. A to przecież bardzo ważne jeśli mamy już całkiem sporą rodzinkę.