Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 12, 2019 in Budowlanka i remonty |

Rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości z roku na rok rośnie. Pojawia się coraz więcej ogłoszeń sprzedażowych w wielu większych, jak i mniejszych miastach. Chęć posiadania własnej nieruchomości jest zwłaszcza wśród młodych ludzi bardzo silna, lecz i uzasadniona. Mając swoje własne mieszkanie, zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i komfort, jakiego często brakuje w mieszkaniach wynajmowanych od obcej osoby.

Nowe mieszkanie

Zakup mieszkania w stanie deweloperskim staje się coraz bardziej powszechny. Zwłaszcza młode osoby dopiero wkraczające w dorosłość i budujące swoją przyszłość decydują się na mieszkanie w stanie deweloperskim. Daje to możliwość wykończenia we własnym stylu od podstaw. Jednak inwestycja w nieruchomość w nowym budownictwie jest bardzo duża i często przewyższa możliwości osób chcących takie zakupić. Idealnym rozwiązaniem za nieco mniejsze pieniądze są więc mieszkania używane, dostępne na rynku wtórnym. Obejrzenie wszystkich pomieszczeń daje szansę wyobrażenia sobie w jaki sposób zaaranżowalibyśmy wnętrze we własnym stylu i guście. Remont mieszkań używanych nie jest konieczny od razu przed przeprowadzką, ponieważ często są one wyposażone w najpotrzebniejsze sprzęty. Wiele rzeczy można remontować samemu, tym samym oszczędzając pieniądze.

Dom

Jeśli dysponujemy większymi możliwościami, możemy zacząć myśleć o budowie własnego domu. Jest to na dłuższą metę większa inwestycja, jednocześnie będąca większym zabezpieczeniem. Wybudowanie własnego domu wymaga ogromnej pracy oraz zaangażowania, ponieważ wszystkie kolejne etapy musimy nadzorować i kontrolować w przeciwieństwie do mieszkań, które nadzoruje ktoś inny w naszym imieniu. Jeśli jesteśmy w stanie pewne prace budowlane lub wykończeniowe zrobić samodzielnie, będziemy mogli zaoszczędzić na budowie spore kwoty, jakie musielibyśmy zapłacić fachowcom za robociznę. Wykończenie domu także nie jest koniecznością przez wprowadzeniem się. Jeśli mamy zrobioną łazienkę i kuchnię, reszta pomieszczeń może pozostać w stanie surowym i czekać, aż uzbieramy fundusze na ich aranżację.

Kredyt

Zarówno mieszkania, jak i budowanie własnego domu pochłaniają często wszystkie oszczędności i potrzebujemy inne wspracia finansowego takiego jak kredyt. Banki obecnie oferują bardzo korzystne warunki i często doradcy pomagają zainteresowanym klientom spełnić warunki potrzebne do rozpatrzenia pozytywnie wniosków o kredyt hipoteczny. Wysokość rat można dopasować do swoich indywidualnych możliwości i potrzeb, dzięki czemu nie jest to ogromne obciążenie.