Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 3, 2019 in Budowlanka i remonty |

Wynajęcie biura dla freelancera – czy to się opłaca?

Wynajęcie biura dla freelancera – czy to się opłaca?

W pracy freelancera najtrudniejsze jest rozdzielenie życia prywatnego od zawodowego. Badania wykazują, że rozwiązaniem tego problemu może być fizyczne rozdzielenie tych dwóch przestrzeni. Pomóc nam może w tym wynajem biura. Jak to zrobić i na co warto zwrócić uwagę szukając tego rodzaju lokalu użytkowego?

Po co mi biuro?

Rozdzielenie życia prywatnego od zawodowego jest bardzo ważne. Jeśli tego nie zrobimy, szybko może się okazać, że będziemy pracować niemal cały czas, przez co bardzo szybko poczujemy się wypaleni zawodowo i przemęczeni. Jeśli zainwestujemy w wynajem biura, będziemy mogli z łatwością oddzielić pracę od życia prywatnego. Nadal zachowamy wolność, jaką daje nam praca freelancera, ale za to nasze życie stanie się znacznie bardziej zorganizowane, a my będziemy pracować produktywniej i lepiej wykorzystamy dostępny czas.

Na co zwrócić uwagę szukając biura?

Jeśli pracujemy w pojedynkę, nie będzie nam się opłacało wynajmować dużego biura, wystarczy nam niewielkie pomieszczenie, w którym będziemy mogli postawić nasze biurko i komputer. Warto jednak zwrócić uwagę na to, żeby w danym pomieszczeniu było okno, bo dzięki temu będzie nam się znacznie lepiej pracować. Światło dzienne sprawia, że nasz umysł pracuje znacznie sprawniej. Oprócz tego, warto też zwrócić uwagę na lokalizację biura. Najlepiej będzie, jeśli znajdzie się ono blisko naszego miejsca zamieszkania, bo dzięki temu nie będziemy tracić czasu na dojazdy. Jeśli nie jest to możliwe, warto zadbać o to, żeby dojazd do wybranego miejsca był łatwy i szybki. Oczywiście ważna dla nas będzie też cena takiego miejsca. Zanim zdecydujemy się na wynajęcie biura, warto policzyć czy opłaca nam się to zrobić. Jeśli będziemy wydawać całe pieniądze, które zarabiamy ze zleceń na wynajem miejsca do pracy, być może nie powinniśmy decydować się na taki krok.

Jak urządzić biuro?

Najważniejszym meblem w biurze będzie biurko z wygodnym krzesłem. Spędzimy w tym miejscu całkiem sporo czasu, więc warto zadbać o to, żeby było nam wygodnie. Ważne jest też to, żeby znalazły się w nim jakieś rośliny. Jeśli nie mamy ręki do kwiatów, mogą to być nawet kaktusy. Ważne jest to, żeby w biurze znalazło się coś zielonego. Ten kolor nas uspokaja i pozytywnie wpływa na pracę naszego mózgu. Dzięki temu lepiej będzie nam się pracować, a nasze samopoczucie będzie znacznie lepsze. Pozostały wystrój naszego miejsca pracy zależy tylko od nas. Nie powinniśmy jednak przesadzać, bo zbyt wiele kolorów może nas przytłoczyć.