Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 12, 2019 in Wnętrze |

Rośliny we wnętrzu

Rośliny we wnętrzu

Jeżeli mieszkamy w bloku lub nowoczesnym wysokościowcu, nadejdzie moment, w którym zacznie brakować nam kontaktu z przyrodą. Warto zatem umieścić w naszym mieszkaniu rośliny domowe. Najlepszym miejscem dla nich będzie salon, bo to w nim spędzamy najwięcej czasu podczas dnia.

Wnętrze ze smakiem

Zadbaj o odpowiedni styl doniczek. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów wykonanych z materiałów takich jak drewno, ceramik, czy plastik. Doniczki dobierz tak, aby pasowały formą i kolorem do wystroju salonu i kształtu oraz barwy roślin.

Odpowiedni dobór roślin

Przy aranżacji salonu zwróć uwagę na stopień oświetlenia pomieszczenia. Dobierz odpowiednie gatunki w zależności od tego, na którą stronę świata skierowane są okna. Kaktusy sprawdzą się na oknie południowym i dobrze uzupełnią salon urządzony w minimalistycznym, nowoczesnym klimacie. Paprocie będą dobrym wyborem do ciemnego salonu z północnymi oknami. Lubią cień i dobrze znoszą krótkie godziny nasłonecznienia.

Systemy nawadniania

Nawet jeśli nie przebywamy dużo w domu, nie jesteśmy na straconej pozycji i nadal możemy cieszyć się zielenią w naszym salonie. Zainwestujmy w inteligentny system nawadniania roślin. Mamy dużo opcji do wyboru: od pojedynczych podajników wody wciskanych w ziemię znajdującą się w doniczce, specjalne doniczki samonawadnniajace, na ciśnieniowych systemach nawadniających zbudowanych na bazie sieci rurek.

Regał na rośliny

Jeżeli jesteś miłośnikiem stylu, z pewnością zainteresują cię różne rodzaje kwietników, które można umieścić w salonie. Mamy do wyboru różne możliwości. Kwietniki zawieszone przy suficie sprawdzą się zdecydowanie w małych pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na postawienie dodatkowego mebla. Półki na ścianę będą najlepszym wyborem dla roślin zwisających. Jeżeli dysponujemy dużą ilością przestrzeni, zaopatrzmy się w odpowiedni regał. a pewno należy wybrać taki bez tylnej ścianki. W stylowym salonie możemy go postawić w poprzek pokoju wydzielając tym samym oddzielne strefy. Zielona „ściana” pełna roślin to ciekawa aranżacja każdego modnego mieszkania.

Zielona ściana w salonie

Hitem ostatnich lat w aranżacji salonów jest zabudowanie całej ściany stelażem z przymocowanymi do niego doniczkami. W przypadku chęci urządzenia wnętrza w taki sposób, zwróć się o pomoc do specjalisty. Stelaż będzie w znacznym stopniu obciążał ścianę, wymaga zatem odpowiedniej instalacji. Warto zainwestować też w urządzenie do regulowania wilgotności w pomieszczeniu – duża liczba roślin stłoczona na niewielkiej przestrzeni może sprzyjać rozwijaniu się na ścianach grzyba.