Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 7, 2017 in Inne |

Dodatkowe nauczanie – co warto wziąć pod uwagę poszukując korepetytora?

Istnieje wiele przedmiotów szkolnych, które często sprawiają problemy uczniom. Dlatego też rodzice niejednokrotnie decydują się na znalezienie korepetytora, który będzie w stanie lepiej wytłumaczyć dany zakres materiału. Jednak warto pamiętać, że inaczej szuka się korepetytora, który ma wyjaśnić zagadnienia na poziomie podstawowym, a inaczej w przypadku, gdy ma ucznia przygotować do ważnego egzaminu. Co warto wziąć pod uwagę?
Korepetycje chemia Poznań to rozwiązanie, które jest zazwyczaj wybierane wtedy gdy konieczne jest zdanie matury lub poprawa niezadowalającej oceny z tego przedmiotu.

 

Jeśli w grę wchodzi przygotowanie do matury, korepetytora warto znaleźć już w drugiej klasie liceum, gdy uczeń jest już w stanie powiedzieć, jakie przedmioty chce zdawać na maturze. Osoba nauczająca w takim przypadku powinna znać wymagania maturalne i doskonale znać tę dziedzinę wiedzy, aby w razie potrzeby odpowiedzieć na dodatkowe pytania uczniów.
W sytuacji, gdy egzamin z tego przedmiotu nie jest planowany, istotne jest tylko to, by korepetytor dobrze orientował się w omawianym materiale oraz posiadał dużą cierpliwość podczas tłumaczenia uczniowi istotnych wiadomości.